Коротка інформація про підготовку основи, монтаж та експлуатацію підлогового покриття VINILAM з класичним КЛІК замком.

Інформація про застосування підлогового покриття VINILAM в різних джерелах може відрізнятися. Повна і офіційна інформація надана на офіційному сайті www.vinilam.ua. Неможливо розмістити на упаковці продукту детальну інформацію про підготовку основи, вимоги до основи, про зберігання і транспортування підлогового покриття, про підготовку підлогового покриття до укладання, монтаж, вимоги при монтажі на основі з вбудованим підігрівом, про запобіжні заходи при монтажі, а також правила експлуатації.

Тому, перш ніж приступати до роботи, НАПОЛЕГЛИВО ПРОСИМО ознайомитися з повною інструкцією по монтажу, розміщеної на сайті, і вже через декілька годин ви зможете насолоджуватися новою, суперсучасною і чудовою підлогою!

Застосування

  • Підлогове покриття VINILAM призначене для внутрішніх приміщень з контрольованою температурою.
  • Підлогове покриття не підходить для укладання поза інтер'єром, на незасклених і неопалюваних терасах, на верандах, у житлових причепах, човнах, фургонах, в соляріях, саунах, в постійно затоплюваних приміщеннях, в чаші басейну, на сходах. Не рекомендується застосовувати VINILAM на складах, в автомайстернях, друкарнях, в приміщеннях з дуже інтенсивним механічним впливом, постійним впливом абразивних частинок, жирів, ПММ, розчинників, жирів і масел.
  • Підлогове покриття VINILAM це вільно-укладена підлога. Вона монтується «плаваючим способом». Не прикріплюйте планки до основи невідповідним чином: заборонено клеїти, прибивати цвяхами, прикручувати болтами і шурупами, притискати вбудованими меблями і важкими меблями, сантехнічними приладами.

Транспортування і зберігання

Зберігання та транспортування підлогового покриття повинні здійснюватися обережно для запобігання ушкоджень і деформації. Слід транспортувати коробки в горизонтальному положенні стопками. Під час перевезення уникайте падіння упаковок та ударів по торцях упаковки.

Зберігайте коробки горизонтально стопками, в сухому приміщенні, добре захищеному від впливу прямих сонячних променів. Не залишайте пачки з підлоговим покриттям поруч з джерелами надмірного тепла або холоду. Покупець зобов'язаний прийняти пачки, перевірити їх цілісність і відсутність слідів від ударів. Якщо є сумніви, необхідно розкрити пачку і перевірити цілісність планок. Переконайтеся в тому, що у всіх коробках планки того кольору, який ви обрали. Уважно звірте назву кольору і артикул, зазначені на торцях коробки з тим, що вказано в документації. Відкривши віконечко на пачці, перевірте колір і фактуру покриття. Перевірте також номер партії і її дату виробництва на торцях коробки; вони мають бути однаковими, якщо при покупці не обумовлено інше (Фото 1).

Підготовка основи

Підлогове покриття VINILAM – це вироби для декоративного оздоблення підлоги.

Для того щоб отримати з їх допомогою красиву і надійну поверхню підлоги в інтер'єрі, необхідно підготувати основу згідно «Вимогам до основи» і «Інструкції з підготовки основи» (повна інформація знаходиться на сайті www.vinilam.ua).

Покриття VINILAM укладається "плаваючим способом" на підготовлену основу, що відповідає певним вимогам:

  1. Рівна і плоска, без локальних горбів і ям, без різких перепадів рівня
  2. Щільна, без ділянок, що розсипаються.
  3. Ціла, без глибоких тріщин і швів
  4. Монолітна, без рухливих частин основи одна до одної.
  5. Суха, із залишковою вологістю цементних стяжок не більше 5%.
  6. Чиста від піску, пилу, бруду, напливів і крапель фарби і шпаклівки.
  7. Чиста від хімічних забруднень, масел, розчинників, бензину, гасу, ацетону, уайт-спіриту, сполук хлору, фарб на основі ацетону та інших органічних розчинників.
  8. Інертна, без складових речовин, здатних негативно вплинути на властивості і характеристики підлогового покриття.

Нерівності основи підлоги глибиною понад 2 мм на 1м повинні бути вирівняні з використанням самовирівнювальної суміші. Локальні поглиблення і опуклості на основі неприпустимі. Загальний ухил основи не повинен перевищувати 25 мм на 3м в будь-якому напрямку.

Зробіть надріз дверних коробок і лиштв знизу так, щоб планка підлогового покриття вільно переміщалася під коробкою. При необхідності відремонтуйте пошкодження поверхні і великі тріщини і т.п. Підготовка дерев'яної основи листового типу (фанера, ДСП, OSB) полягає в укладанні та якісному закріпленні листів в два шари по рівній основі, закладенні швів верхнього шару еластичним, але щільним складом (поліуретан). Листовий матеріал повинен бути вологостійким.

Про підготовку інших поверхонь (кераміка, паркет, лінолеум) читайте на сайті www.vinilam.ua в розділі «Укладання».

Вбудовані системи підігріву основи

Рекомендовані системи підігріву підлоги для вінілових замкових вільно лежачих покриттів - водяні «теплі підлоги» і електричні кабельні «теплі підлоги», які заливаються товстими або тонкими стяжками. На плівкову інфрачервону «теплу підлогу» підлогове покриття монтувати не рекомендується. Рекомендована температура експлуатації вінілового модульного покриття на основі з системою підігріву підлоги повинна бути не вище + 28°С. Системи підігріву підлоги (водяні або електричні), які вбудовані в стяжку, необхідно вимкнути за 48 годин до укладання підлогового покриття. Якщо вимкнути «теплу підлогу» неможливо, то на час акліматизації, монтажу і протягом 48 годин після монтажу повинна бути забезпечена постійна температура основи і повітря в приміщенні в межах між +18 і +24°С. Краще виставити температуру, яка буде підтримуватися на основі в процесі подальшої експлуатації. Підвищувати та знижувати температуру в процесі експлуатації підлогового покриття завжди слід поступово, на 5°С на добу.

Підкладки

Підлогові покриття VINILAM, ALLURE, VINIPOL, CERAMO VINILAM монтуються на підготовлену основу за однією обов'язковою підкладкою – окремою захисною поліетиленовою плівкою товщиною не менше 200 мкм! Захисна окрема поліетиленова плівка розстилається на підготовлену чисту основу з перекриттям полотен на 150 мм, краї плівки загинаються на підлогове покриття, щоб не заважати встановленню клинів. Шви плівки проклеюються скотчем таким чином, щоб уникнути заломів.

ЗАБОРОНЕНО використовувати будь-які спінені пробкові підкладки під будь-які покриття VINILAM, ALLURE, VINIPOL.

Інструмент, необхідний для монтажу

Монтажні клини, підбійний брусок, скоба монтажна, молоток гумовий з білим бойком 250-300 г, кутник металевий, ніж-лезо будівельний, рулетка, олівець, плоскогубці, ножиці, будівельна нитка, щітка і совок, пилосос з двома окремими насадками, лобзик або дрібнозуба пила, дриль з фрезою для обходу труб (Фото 2).

Підготовка підлогового покриття VINILAM до монтажу

До укладання покриття, VINILAM вимагає акліматизації. Не можна починати монтаж відразу після того, як доставили матеріал.

Необхідно витримати покриття в горизонтальному положенні при кімнатній температурі повітря від + 18°С не менше 48 годин по 3-5 пачок в провітрюваному приміщенні на відстані не менше 2м від джерел тепла або холоду, при цьому відстань між рядами повинна становити не менше 10 см (Фото 3). Планки з пачок виймати не слід, в закритому вигляді матеріал надійно захищений від забруднення.

Вимоги до температури основи і температури повітря

Температура в приміщенні повинна бути не більше +18 - +24°С протягом двох діб до укладання і після укладання підлогового покриття. Відносна вологість повітря не більше 60%. Відносна вологість стяжки не повинна перевищувати 5%. Повні технічні характеристики покриття ви можете знайти на сайті в розділі «Технічні характеристики».

ПОРАДА №1:

На торці кожної упаковки зазначено серійний номер партії. Сфотографуйте або залиште торцеву частину упаковки, щоб зберегти серійний номер партії.

Монтаж підлогового покриття VINILAM

VINILAM з КЛІК-замком досить простий в укладанні. Планки з'єднуються між собою за допомогою класичного механічного КЛІК-замку.

Прочитати повну інструкцію з монтажу або задати ваші запитання можна на нашому сайті – www.vinilam.ua

ПОРАДА №2:

Для досягнення найкращих результатів в одному приміщенні необхідно укладати матеріал з однієї партії. Відтінок підлогового покриття з різних партій може злегка відрізнятися. (Фото 1).

До моменту укладання підлогового покриття VINILAM всі оздоблювальні роботи повинні бути завершені. Необхідно виконати ретельне прибирання приміщення, щоб на поверхні основи не було пилу, бруду, піску, крапель фарби або штукатурки і інших частинок. На поверхні не повинно бути хімічних забруднень, плям масла, розчинника, бензину, гасу і т.п. Від цього залежить якість замикання замків і подальша експлуатація підлогового покриття (Фото 4, Фото 5).

Не можна укладати підлогове покриття VINILAM одночасно з іншими будівельними або ремонтними роботами, при яких утворюється багато піску і пилу. Дуже часто в процесі ремонтних робіт укладене покриття пошкоджується і дряпається.

Правила проведення робіт при укладеному підлоговому покритті читайте на сайті www.vinilam.ua в розділі «Укладання».

Порядок виконання робіт

Необхідно визначити місце початку укладання, так, щоб паз замку планки був направлений всередину приміщення, в сторону приєднання наступних планок. Проведіть розрахунок всього монтованого полотна щодо розмірів приміщення і визначте ширину першого ряду, так, щоб останній ряд не був дуже вузьким.

Необхідно розстелити поліетиленову плівку і випрямити її, для того щоб уникнути заломів і хвиль. Рекомендуємо вийняти планки з трьох-чотирьох упаковок для вибору і установки планок в потрібному порядку для досягнення кращого декоративного ефекту.

Перед укладанням необхідно оглянути кожну планку на наявність пошкоджень замку або верхнього шару. Потім за допомогою м'якої щітки з коротким ворсом слід прибрати всі сторонні частинки, напливи і стружку з профілю замку. Планки з повністю або частково поламаним або деформованим замком монтувати не можна. Як і планки з пошкодженим кутом. Гарантія на такі пошкодження не поширюється, якщо вони виявлені після приймання покриття (Фото 6).

  1. Починати укладання слід з кутка кімнати, так, щоб паз замку планки був направлений всередину приміщення, в сторону приєднання наступних планок. Зазор між планкою і стіною повинен бути не менше 10 мм. Регулювання зазору, а також фіксація першого ряду від зсування і порушення лінійності укладання здійснюється регульованими клинами (Фото 7).
  2. Друга планка приєднується до першої по торцевому замку. Під кутом 25 градусів вставте гребінь другої планки в паз першої та обережно, без найменшої щілини, з невеликим натиском для щільного змикання замку опустіть на основу (Фото 8, Фото 9, Фото 10). За такою технологією укладаємо весь перший ряд. Увага! планки повинні бути зімкнуті без зміщення і укладені виключно по прямій.
  3. Для того щоб відрізати необхідну частину планки для монтажу в кінці першого ряду, необхідно виміряти цю ділянку з урахуванням необхідного зазору 10 мм зі стіною, розмітити яку потрібно обрізати планку і зробити прямий надріз за допомогою металевого кутника і ножа-леза. Після цього планка ламається в області резу. Для цього бажано покласти планку на плоску поверхню з рівним краєм, поєднати рез з краєм і, притримуючи обидві частини, зламати планку по резу. Для того щоб уникнути травм очей, рекомендуємо надягати захисні окуляри при виконанні подібних робіт. Залишок розрізаної планки, якщо вона підходить за розміром, можна використовувати як початок другого ряду.
  4. Після укладання першого ряду слід поставити клини, відрегулювати зазор зі стіною, який повинен становити не менше 10 мм. Дуже важливо на цьому етапі перевірити прямолінійність укладання першого ряду і при необхідності відрегулювати її регульованими клинами. Від укладання першого ряду залежить якість укладання в усьому приміщенні.
  5. Укладання другого і кожного наступного ряду можна виконувати з будь-яким зміщенням планок не менше ніж на 300 мм. Найпоширенішими є зміщення «розбігу» на 1/3 або ½ довжини планки (Фото 11, Фото 12, Фото 13, Фото 14, Фото 15).
  6. Другий ряд збираємо по торцевих замках, так само, як і перший, в безпосередній близькості паза довгого замку планок першого ряду і гребеня довгого замку другого ряду (Фото 16, Фото 17, Фото 18).
  7. Послідовно, піднімаючи планки другого ряду, вставляйте довгі замки і, з невеликим натиском, з'єднуйте і опускайте замкнуті планки на основу. В обов'язковому порядку необхідно додатково з’єднати замки за допомогою підбійного бруска і гумової киянки. Напрямок підбиття завжди має бути перпендикулярно замку, за яким з'єднані планки. Край бруска повинен щільно прилягати по всій ширині до верхньої частини профілю замку. Не можна упирати брусок в виступаючі профілі замків. Удари повинні бути обережні аби не пошкодити і не зім'яти край планки в місці контакту з бруском (Фото 19, Фото 20).
  8. Всі інші ряди укладаються в такому ж порядку. Після монтажу регульовані клини необхідно витягти з зазору (Фото 21, Фото 22, Фото 23).
  9. Технологія укладання по одній планці детально розписана ​​на нашому сайті www.vinilam.ua. При монтажі за цією технологією необхідно мати професійні навики, оскільки при неправильному напрямі зусиль і кутах змикання замки на торцевих з'єднаннях часто деформуються і ламаються.
  10. Залишки після укладання планки в подальшому можуть бути використані для ремонту і заміни пошкоджених планок. Їх слід акуратно загорнути в поліетиленову плівку і зберігати на будь-якій площині при кімнатній температурі.

Головна умова якісного укладання підлогового покриття – це повне змикання всіх планок по всім сторонам. Це залежить від кількох факторів: від точного позиціонування в момент опускання планки; від щільного замикання профілів замків, без щілин; від обережного підбиття планок.

Після укладання кожної планки необхідно зробити підбиття з боку вільного торця і з боку вільного довгого замку планки. А після укладання кожного ряду зробити підбиття всіх планок по довгому замку. Торцеві замки можна з’єднати монтажною скобою (підбійний брусок йде в комплекті в якості подарунка з кожним замовленням від 10 м (Фото 24)).

В процесі монтажу в обов'язковому порядку необхідно перевіряти лінійність укладання рядів, оскільки вона може змінитися під час підбиття замків. Монтажна скоба необхідна для з’єднання замків при завершенні укладання.

При укладанні великих масивів підлоги в інтер'єрах важливо дотримуватися вимог розриву 10 мм через все дверні отвори, особливо між приміщеннями з різним температурним режимом експлуатації. Необхідно пам'ятати, що важкі меблі і вбудовані меблі, що стоять на підлоговому покритті, служать фіксацією і можуть викликати розриви замків і деформації настилу при переміщеннях від розширення вільно-укладеного покриття. Найчастіше це відбувається саме поблизу дверних отворів. Якщо протяжність укладання більше 10 м в довжину, слід робити тепловий розрив шириною 10 мм, вбудовувати поріг або компенсатор.

Захист підлогового покриття!

Повна інструкція по експлуатації розміщена на сайті www.vinilam.ua

Процес ремонтних робіт

Вибираючи час укладання в загальному плані ремонтних робіт необхідно враховувати, що укладання підлогового покриття є завершальним етапом. Після монтажу підлогового покриття бажано тільки кріпити плінтуси і встановлювати меблі. Після укладання також можливо встановлювати міжкімнатні двері, проте, дотримуючись при цьому заходів, що дозволяють уникнути пошкоджень підлогового покриття.

Зокрема, в місцях проведення робіт підкладайте щільний картон, застеляйте поверхню підлогового покриття щільними плівками або щільною тканиною. При будь-яких роботах, пов'язаних зі свердлінням, необхідно одразу прибирати пісок і абразивні частки пилососом. Заборонено перетягувати драбини, обладнання та будівельні ліси по поверхні волоком, обов'язково підкладайте картон або щільну тканину під їх ніжки. Важкі, тверді будівельні матеріали (особливо метал з гострими краями), металовироби на підлозі, обладнання з гострими або розпеченими частинами, з твердими ніжками або роликами можуть залишити подряпини і пошкодження на підлоговому покритті при перетягуванні волоком, падінні і натисканні.

Зверніть увагу на взуття: на ньому не повинно бути гострих металевих частин, що контактують з покриттям підлоги.

Будівельний пилосос має бути справний. Насадки, що контактують з поверхнею підлоги, повинні бути оснащені коліщатками і щіткою для запобігання присмоктування і протягування по поверхні абразивних частинок. Забороняється пилососити основу і підлогове покриття, застосовуючи одну насадку. Таким чином ви зможете уникнути пошкодження підлогового покриття абразивними частинками, які застрягли в пластиці або в щітці насадки.

В процесі експлуатації

Експлуатувати підлогу можна відразу ж після повного укладання підлогового покриття. Про коректний догляд за покриттям читайте на сайті www.vinilam.ua і дотримуйтесь вимог «Інструкції по експлуатації».p>

Для захисту покриттів VINILAM від забруднень і абразивного зносу рекомендується при вході у внутрішні приміщення стелити килимки з жорстким ворсом і брудозахисні килимки з м'яким ворсом (Фото 25, Фото 26).

При використанні крісел на коліщатках (робоче місце) рекомендуємо використовувати на підлозі спеціальний захисний килимок. На ніжки меблів придбайте захисні накладки (Фото 27).

Дотримуйтесь заходів безпеки при складанні і пересуванні меблів. З метою запобігання пошкодженню поверхні на час складання, покриття необхідно застелити щільним картоном, МДФ (або будь-яким іншим подібним щільним матеріалом). При пересуванні меблів і інших побутових речей необхідно дотримуватися правил, з якими можна ознайомитися на сайті www.vinilam.ua в розділі «Інструкція по експлуатації». Перевіряйте ніжки меблів і пластикові накладки на наявність піщинок, регулярно міняйте повстяні накладки. Контролюйте площу зіткнення ніжок меблів і підлогового покриття, якщо вона менше 5 см², необхідно застосовувати розподіляти навантаження майданчику, щільні пластикові килимки, що збільшують площу контакту насадки.

ЗАБОРОНЕНО!

Заборонено допускати тривалий вплив прямих сонячних променів на підлогове покриття VINILAM. Захищайте інтер'єр від перегріву і вицвітання за допомогою штор або жалюзі.

Умови ГАРАНТІЇ на продукцію VINILAM

Повна інформація про гарантійні зобов'язання компанії VINILA знаходиться на сайті www.vinilam.ua.

Гарантія діє з моменту передачі підлогового покриття Покупцеві протягом 20 років для побутових умов експлуатації, та п'ять років для комерційних умов експлуатації.

При виявленні недоліків на будь-якому етапі Покупець зобов'язаний повідомити Продавця про характер і обсяг виявлених дефектів покриття підлоги. Не можна монтувати планки з дефектами. Якщо покриття при отриманні прийнято з зовнішніми пошкодженнями, значить, Покупець згоден з його видом і якістю. Якщо підлогове покриття з недоліками укладено, значить, Покупець згоден з якістю підлогового покриття. Гарантія поширюється тільки на можливі виробничі дефекти, які не могли бути виявлені в процесі приймання, укладання та експлуатації підлогового покриття.

Гарантія не поширюється на недоліки і дефекти, що виникли в процесі транспортування, зберігання, монтажу, експлуатації, в результаті будь-яких зовнішніх впливів на підлогове покриття, передбачених і викладених на сайті www.vinilam.ua в «Інструкції з підготовки основи», в «вимогах до основи», в «Правилах застосування підкладок», «Інструкції з монтажу підлогового покриття», «Інструкції по експлуатації підлогового покриття в процесі ремонту», «Інструкції по експлуатації підлогового покриття».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ПОСИЛАННЯ:

Вимоги до стяжок!

Вимоги до підкладок!

ІНСТРУМЕНТИ. Додаток до інструкції з укладання підлогового покриття VINILAM


Ми дбаємо про прекрасний результат вашого ремонту!

callback
Замовити дзвінок
Найближчим часом наш менеджер перегляне вашу заявку та дуже швидко з вами зв’яжеться