ПЕРЕД УКЛАДАННЯМ УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ЦЮ ІНСТРУКЦІЮ. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОІНСТРУКЦІЇ З УКЛАДАННЯ АБО ЗАДАТИ ПИТАННЯ МОЖНА НА НАШОМУ САЙТІ WWW.vinilam.ua.
Як розрахувати необхідну кількість матеріалу?
Фото 1. | Фото 2. | Фото 3. | Фото 4. |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
НЕ РЕКОМЕНДОВАНО укладати підлогове покриття VINILAM одночасно з іншими будівельними або ремонтними роботами, при яких утворюється багато пилу. У разі неминучості проведення подібних робіт накрийте підлогове покриття щільною тканиною або поліетиленовою плівкою. Укладання можна робити тільки в засклених приміщеннях з постійною температурою не нижче + 20°С і відносною вологістю не більше 60%. Відносна вологість стяжки не повинна перевищувати 5%.
При укладанні VINILAM в приміщеннях з можливою підвищеною вологістю в процесі експлуатації (підвальні, напівпідвальні приміщення і т. п.) на основу під VINILAM попередньо необхідно укласти поліетиленову плівку на всю площу приміщення.
Підлогове покриття VINILAM відповідає високим стандартам якості і є вологостійким матеріалом, на якому не утворюються цвіль і грибки. У той же час підвищення вологості основи в процесі експлуатації може спровокувати появу грибків і плісняви на старій поверхні. Для виключення подібних проблем основу підлоги рекомендується обробити захисними засобами.
Якщо всі вищезгадані характеристики не будуть витримані до, під час і після укладання, то з високою часткою ймовірності можливе погіршення експлуатаційних характеристик матеріалу. У такому випадку гарантія на продукт не поширюється і будь-які претензії не будуть прийняті.
VINILAM з клейовим замком (з клейової «SMART-стрічкою») укладається на будь-яку рівну жорстку поверхню – БЕЗ ПІДКЛАДКИ та не приклеюється до основи!
Матеріал ідеально підходить для укладання непрофесіоналом. VINILAM з клейовим замком не потребує вирівнювання основи підкладкою і може монтуватися як на дерев'яну підлогу, так і на бетон, на старий ламінат, жорсткий лінолеум, керамічну плитку завдяки гнучкості планок, які не потрібно приклеювати до підлоги.
В якості основи підійдуть практично будь-які покриття для підлоги, що володіють міцністю, цілісністю і жорсткістю. Однак слід звернути увагу на наступне: якщо в приміщенні не зовсім рівна поверхня основи, є перепади та нерівності, то при укладанні на таку поверхню VINILAM з клейовим замком за рахунок своєї еластичності, як би приховуючи, вона повторить всі нерівності основи.
Рекомендуємо укладати даний продукт тільки на один шар попереднього підлогового покриття.
Для укладання вам знадобляться: олівець, лінійка, рулетка, ніж, ножиці, прокаточний ролик (Фото 5).
Фото 5.
Планки підлогового покриття VINILAM з клейовим замком складаються з двох частин. Нижня частина виготовлена з міцного вінілу, а верхня має фактуру натурального дерева з трикомпонентним зносостійким захисним шаром, до складу якого входять поліуретан (PU), керамічна крихта (CB) і ультракомпонент, що захищає від ультрафіолету (UV). Нижня частина планки зміщена на 24 мм по відношенню до верхньої частини покриття, залишаючі місце, на якому знаходиться клейова «SMART-стрічка», що в результаты дозволяє отримати безшовну підлогу з однорідною поверхнею.
Виймаємо планку з коробки. Оглядаємо її на наявність пошкоджень замка або верхнього шару. У процесі транспортування (розвантаження/завантаження) пачку могли упустити, при цьому могли пошкодитися замки або кути планок. Якщо кути пошкоджились, то в процесі експлуатації вони почнуть загинатися. З досвіду: якщо в процесі експлуатації загинаються кути вже укладених планок, значить ці планки були недбало укладені на підлогу або змонтовані вже з битими кутами. Такі випадки нами не приймаються як рекламація (Фото 6).
Фото 6.
Починати укладання слід з кутка кімнати, зліва направо.
1. Виймаємо з коробки першу планку, укладаємо її на підставу, залишаючи тепловий зазор між планкою і стіною 10 мм. Після завершення укладання, допоміжні матеріали (в нашому випадку дистанційні хрестики), які допомагали нам забезпечити тепловий зазор, необхідно витягти (Фото 7).
Фото 7.
2. Беремо другу планку і приклеюємо планки між собою таким чином, щоб вони стикнулися торцевими поверхнями в горизонтальній площині. Планки не повинні стикатися поверхнями, на які нанесено клей. Після того як планки стикнуться торцями, як би на вазі, можна докладати зусилля зверху вниз, склеюючи їх між собою (поперечний стик) (Фото 8 і Рис. 1). Для того щоб відрізати шматок потрібного нам розміру, останню планку в ряду треба розгорнути на 180°, відміряти потрібний розмір (враховуючи при цьому тепловий зазор), відрізати і приклеїти в кінці першого ряду.
Фото 8.
Рис.1.
1 рух
2 рух
РЕЗУЛЬТАТ
3. Таким чином, ми укладаємо весь перший ряд, особливу увагу звертаючи на те, щоб планки не виступали одна по відношенню до іншої, а стали рівною монолітної смугою (Фото 9).
Фото 9.
Уклавши ряд і переконавшись, що всі планки укладені відповідно до інструкції, а тому немає ніякої необхідності переробляти виконану роботу, якісно, з максимальним зусиллям, прокатати всі стики прокаточним роликом (цей інструмент ви можете взяти у наших дилерів на час укладання) або ж, як мінімум , якісно протоптати стики ногами. Такі дії слід виконувати при закінченні укладання кожного ряду.
Якщо ви приклеїте планку зі зміщенням навіть на 1 мм, то при укладанні другого ряду в місцях, де планки виступають, виникне помітна щілина (Фото 10).
Фото 10.
Однак з цією проблемою легко впоратися. Акуратно від'єднайте верхню планку від нижньої і склейте їх правильно. Від укладання першого ряду і від якості притиснення верхньої планки до нижньої, тобто від величини зусилля на клейовий замок, залежить якість монтажу підлоги у всьому приміщенні і, відповідно, термін його служби.
Другий і наступні ряди можна укладати як зліва направо, так і справа наліво.
Монтаж можна виконувати з будь-яким зміщенням планок, проте найпоширеніші зміщення - 1/3 і ½1/2.
4. Укладаючи другий ряд ліворуч направо, відрізаємо планку на 1/3 частину або беремо той шматок планки, який залишився від останньої в ряду планки першого ряду, якщо її розмір не забезпечує прийнятне для вас зміщення рядів (Фото 11, Фото 12, Фото 13).
Фото 11. | Фото 12. | Фото 13. |
![]() | ![]() | ![]() |
5. Беремо ту половину, на якій виступає нижня частина планки і клейова стрічка «дивиться» вгору Г-подібно. Відрізаним краєм укладаємо до стіни, залишаючи зазор 10 мм. Приклеюємо по поздовжній частині «SMARTСтрічки» - спочатку так, щоб верхні кромки стикнулися бічними поверхнями. При цьому докладаємо невелике зусилля - від планки, яку приклеюємо, до планки, на яку приклеюємо. І тільки після цього докладаємо зусилля зверху вниз, склеюючи клейову «SMART-Стрічку» (Фото 14, Фото 15).
Фото 14. | Фото 15. |
![]() | ![]() |
Після приклеювання по подовжньому шву, за місцем стикування, ретельно пройдіться прокаточним роликом.
6. Укладання другої планки другого ряду складається з двох етапів.
Фото 16. | Фото 17. | Фото 18. |
![]() | ![]() | ![]() |
7. Отже, планка повністю з'єднана з вже укладеними на підлозі планками. По всьому периметру з'єднання всіх швів ретельно прокатуємо роликом (Фото 19).
Фото 19.
Після всіх дій, описаних вище, ви отримаєте наступний проміжний результат – Фото 20.
Фото 20.
8. Якщо в приміщенні є колони, труби, формені виступи або інші архітектурні особливості, укласти VINILAM біля або навколо них не складе великих труднощів. З щільного паперу виготовте шаблон, що повторює контури об'єкта, накладіть його на планку, обведіть олівцем. Виріжте потрібну форму ножем або ножицями (Фото 21).
Фото 21.
9. Також можливо відремонтувати підлогу. Для цього «SMART-Стрічку» пошкодженої планки, яку потрібно замінити, необхідно розігріти потоком теплого повітря. Скористайтеся, наприклад, звичайним феном для сушіння волосся або будівельним феном. Тримайте прилад на відстані не менше 15 см від планки, щоб уникнути пошкодження її поверхні.
Грунтуючись на багаторічній практиці, досвідчені майстри-укладальники діляться секретами якісного та швидкого укладання.
1. Вимірявши довжину кімнати, поділивши її на довжину планки 914,4 мм, як результат ви побачете, що остання планка має менше 30 см в довжину і, звичайно, виглядає зовсім неестетично.
Рішення: в даному випадку першу планку в ряду майстра обрізають так, щоб остання планка була розміром +/ 10% розміру першої (Фото 22, Фото 23).
Фото 22. | Фото 23. |
![]() | ![]() |
2. Вимірявши ширину кімнати і поділивши її на ширину планки 152,4 мм, фахівець легко визначить, якої ширини виявиться останній ряд. І якщо він виходить дуже вузьким...
Рішення: «SMART-Стрічка» обрізається на всіх планках першого ряду, яка «дивиться» вниз і примикає до стіни (Фото 24, Фото 25).
Фото 24. | Фото 25. |
![]() | ![]() |
Якщо ж цього не вистачає, укладання першого ряду взагалі починають з планок, розрізаних вздовж по всій довжині навпіл (Фото 26, Фото 27, Фото 28, Фото 29). При цьому планки під №1 йдуть в перший ряд укладання, планки під №2 - в останній.
Фото 26. | Фото 27. | Фото 28. |
![]() | ![]() | ![]() |
Фото 29.
3. При укладанні поперечних стиків непрофесіоналом часто виникають проблеми. В процесі укладання на поперечних стиках постійно утворюються щілини.
Рішення: на «SMART-Стрічку» укладають бумагу-кальку, за допомогою якої перекладені планки в коробці. Подальший процес монтажу аналогічний описаному вище. Беремо планку, яку хочемо приклеїти, підводимо кут планки так, щоб вона вперлася бічними поверхнями в поперечну сторону планки, до якої приклеюємо, і одночасно в її подовжню сторону. Докладаємо невелике зусилля в обидва боки, щоб не допустити виникнення зазорів і щілин. І тільки після того як ми таким чином, у висячому положенні, притиснули планку до поперечної і бічної поверхонь, виймаємо бумагу-кальку і докладаємо зусилля зверху вниз, приклеюючи клейову стрічку по поперечному стику (Фото 30).
Фото 30.
При укладанні великих масивів підлоги, понад 60 м2 площі або понад 15 м в довжину, слід робити тепловий зазор, залишаючи смугу між масивами підлоги шириною 10 мм, яку прикривають поріжком.
ЗАБОРОНЕНО!
Приклеювати планки, підбиваючи їх один до одного під кутом, як показано на Фото 31. У цьому випадку контакт відбувається в двох точках - А і В (Фото 31, винос 1). У точці В контакту верхньої і нижньої планки вже сталося часткове склеювання верхньої клейовий «SMART-Стрічки» і нижньої, а це явна помилка. Після того як з положення «під кутом» ви опустите планку на основу (Фото 31, винос 2) «SMART-Стрічки» на верхній і нижній планках, вони ще щільніше склеяться таким чином, що виникне щілина. Ця щілина була закладена найпершим рухом, коли планки неправильно підводяться один до одного і склеюються.
Фото 31.
Цього можна уникнути, уважно прочитавши інструкцію з укладання.
ЗАБОРОНЕНО!
ЗАХИСТ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ!
Фото 32. | |
![]() | ![]() |
Фото 33.
Всі види підлогового покриття VINILAM можна монтувати поверх будь-яких систем підігріву підлоги (крім плівкових). Однак слід врахувати, що система підігріву підлоги повинна працювати виключно за своїм прямим призначенням, а саме виконувати функцію підігріву підлоги, а не опалення приміщення.
Бажаємо легкого і комфортного вам ремонту!