ВІНІЛОВЕ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ VINILAM з механічним КЛІК (CLICK) замком
ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ та ДОГЛЯДУ
Вітаємо вас з придбанням найкращого вінілового покриття для підлоги, яке використовується для оздоблення приміщень вже понад 50 років! Перед монтажем, будь ласка, ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомтеся з інструкцією з використання. Її розробили для того, щоб ви змогли отримати найкращий результат. Виконуючи всі пункти, вже за декілька годин ви зможете насолоджуватись новою ексклюзивною підлогою.
Інформація про монтаж та експлуатацію покриття для підлоги VINILAM, розташована у різних джерелах, може відрізнятися. Найбільш достовірною є інформація на офіційному сайті WWW.VINILAM.UA. Нижче ви можете прочитати загальні тези. Для роз'яснення питань, не висвітлених в цій інструкції, потрібно обов'язково звернутися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ» та (або) до порад на сайті: WWW.VINILAM.UA. Монтаж покриття для підлоги VINILAM з класичним механічним КЛІК (CLICK) замком вимагає професійних знань та вмінь, тому переконайтеся у тому, що ви та фахівці, які мають монтувати підлогу, ознайомилися зі всіма пунктами цієї інструкції та чітко зрозуміли цю інформацію.
Основні рекомендації для монтажу
ТРАНСПОРТУВАННЯ та ПРИЙМАННЯ покриття для підлоги
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо покупець прийняв коробки без огляду, а через деякий час він вирішив скласти претензію, то вона не буде прийматися до розгляду. Прохання уважно оглядати товар при отриманні.
ЗБЕРІГАННЯ та ПІДГОТОВКА до монтажу вінілового покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK)
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ
Плитки мають товщину 4.5 мм, тому вони досить вимогливі до рівності, гладкості та щільності поверхні основи. Виробник не несе відповідальності за погану якість монтажу та у подальшому можливу деформацію матеріалу у зв'язку з погано підготовленою основою.
Вінілове покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) призначене для декоративного оздоблення підлоги, яка в процесі експлуатації повністю лежить та спирається на основу (стяжку). Щоб отримати красиве та надійне полотно, необхідно підготувати основу згідно з вимогами «Вимоги до основи (стяжки)» та «Інструкції з підготовки основи (стяжки)» (повна інформація розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA). Вінілове покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) монтується методом з'єднання плиток між собою за допомогою КЛІК (CLICK) замка. Воно не приклеюється до основи. Основа має відповідати таким вимогам:
Мова йде про такі варіанти:
Водяні «теплі підлоги» та електричні кабельні «теплі підлоги» – це ті системи підігріву основ, які рекомендують використовувати з вініловими покриттями. Важливою умовою правильної експлуатації систем підігріву з вініловою плиткою VINILAM є обов'язкова наявність датчика контролю температури.
Вимірювач вологості основи, правило, розпірні клини, підбійний брусок, скоба монтажна, молоток гумовий з білим бойком 250-300 г, кутник металевий, ніж будівельний з трапецієподібним гострим лезом, рулетка, олівець, плоскогубці, ножиці, щітка і совок, пилосос з двома окремими насадками, перфоратор з фрезою для обходу труб, лобзик або пилка з дрібними зубами.
Порядок робіт до монтажу покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK).
Для досягнення найкращих результатів в одному приміщенні, рекомендуємо монтувати матеріал з однієї партії. Відтінок покриття для підлоги з різних партій може дещо відрізнятися.
Зображення в цій інструкції призначені виключно для ілюстрації. Реальні умови монтажу можуть відрізнятися від представлених на зображеннях.
До моменту монтажу вінілового покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) всі будівельні та ремонтні роботи повинні бути закінчені. Необхідно старанно прибрати приміщення, щоб на поверхні основи не було пилу, бруду, піску, крапель фарби або штукатурки, чи будь-яких інших твердих часточок. Не повинно бути також хімічних забруднень, плям масла, розчинника, бензину, керосину та ін. Від цього залежить якість з'єднання замків і подальша експлуатація покриття для підлоги.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО виконувати монтаж покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) одночасно з іншими будівельними чи ремонтними роботами.
Часто під час будівельних чи ремонтних робіт вже змонтоване покриття для підлоги пошкоджується та дряпається. Правила виконання робіт за вже змонтованого покриття для підлоги читайте на сайті WWW.VINILAM.UA у розділі «Технічна інформація».
До монтажу кожну плитку необхідно оглянути на наявність видимих пошкоджень замка або верхнього шару. Не монтуйте пошкоджені плитки та плитки з дефектами. Якщо ви виявили дефект окремої плитки, то її можна монтувати в тому місці, де цей дефект можна відрізати, тобто на початку або в кінці рядку, чи в першому або в останньому рядку. Якщо виявлені дефекти на декількох плитках, необхідно одразу повідомити про цей випадок магазин, в якому купувалося це покриття для підлоги, або безпосередньо виробника.
Якщо, незважаючи на дефекти або різні відтінки плитки були змонтовані в масив, це означитиме, що ви погодилися з їхньою якістю. У такому разі:
Виконайте замір ширини кімнати та проведіть розрахунок ширини всього масиву полотна, який складається з суми ширини плиток. Визначте ширину першого рядку. Крайній рядок не має бути занадто вузьким.
Якщо необхідно застосувати поліетиленову плівку на бетонних основах або на основах з цементно-піщаних сумішей, розстеліть та випряміть її для того, щоб уникнути заломів і хвиль, заведіть плівку на стіни смугою, шириною 10 сантиметрів. Заклейте шов алюмінієвим скотчем. Рекомендуємо вийняти плитки з 3-4 упаковок для їх вибору і встановлення в потрібному порядку з метою досягнення найкращого декоративного ефекту.
ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ
Плитки з'єднуються між собою за допомогою класичного механічного КЛІК (CLICK)-замку. Покриття є вільнонолежачим, воно не приклеюється, не прикручується і жодним із способів не фіксується до основи.
Починати монтаж потрібно з будь-якого лівого кута кімнати так, щоб виступаючі пази замку плитки були направлені всередину приміщення і в бік приєднання наступних плиток. Технологічний зазор між плитками і стіною повинен складати 10 мм. Регулювання зазору, а також фіксація першого рядку від зсуву і порушення лінійності монтажу здійснюється розпірними клинами, які регулюються. Вкладаємо першу плитку в рядок, дотримуючись зазорів між плиткою і стіною 10 мм зі всіх сторін.
Друга плитка приєднується до першої по короткій стороні. Для цього, під кутом 25...35°, щільно (без зазорів) вставте язичок другої плитки в паз першої плитки й обережно, з невеликим тиском в бік плитки, яка уже лежить, опустіть другу плитку на основу до повного і щільного змикання замка. Після цього обов'язково підбиваємо підбійним бруском плитку, яку вклали до плитки, що лежить. Вектор напрямку підбивання має бути перпендикулярний до лінії замку. За такою технологією монтуємо весь перший рядок.
УВАГА! Плитки повинні бути з'єднані без зміщень та вкладені чітко по прямій лінії. Після приєднання кожної плитки, її потрібно підбити підбійним бруском, щоб замки щільно зімкнулися і зайняли своє місце.
В кінці рядку плитку, як правило, потрібно обрізати. Щоб правильно відрізати плитку для монтажу в кінці першого рядку, необхідно виміряти відстань, на яку потрібно обрізати плитку з врахуванням зазору в 10 мм, який має залишитися від краю плитки до стіни. Потім нанести олівцем на лицьову сторону плитки лінію, і зробити прямий надріз за допомогою металевого кутника і ножа. Після цього плитка розламується за місцем розрізу. Для цього бажано покласти її на стійку, горизонтальну поверхню з рівним краєм, сумістити лінії розрізу з краєм поверхні і, притримуючи обидві частини плитки, розламати плитку рухом зверху-вниз.
Щоб уникнути травмування очей, користуйтеся захисними окулярами. Частинку плитки, яка залишилася після розрізання, можна використати як початок другого рядку, якщо вона підходить за розмірами. Для того, щоб щільно з'єднати крайню плитку в рядку зі всім рядком, потрібно використовувати монтажну скобу.
Примітка. Не викидайте обрізані частинки плиток до повного завершення монтажу. Вони можуть вам знадобитися.
Монтаж другого і кожного наступного рядку можна виконувати з будь-яким зміщенням плиток, але розмір частини плитки не має бути менше 300 мм. Найбільш розповсюдженими є зміщення плитки на 1/3 чи 1/2 довжини плитки.
Після монтажу першого рядку необхідно встановити розпірні клини й відрегулювати зазор зі стіною (10 мм по периметру). Перевірте рівномірність зазору і, за необхідності, відкоригуйте зазор розпірними клинами.
Під час монтажу обов'язково використовуйте монтажну скобу, підбійний брусок і гумовий молоток для надійного й щільного з'єднання коротких та довгих замків. Діяти цими предметами потрібно обережно, удари не мають бути сильними. Підбійний брусок встановлюється щільно до верхньої кромки краю плитки.
Не можна бити по виступаючому профілю замка плитки.
Другий рядок збирається по коротким (торцевим) замкам так само, як і перший – в суцільну смугу від стіни до стіни, поруч з першим рядком. Важливо зібрати торцеві замки без перекосів, зміщень та щілин.
Трішки піднявши плитки другого рядку, вставте язичок замка другого рядку в паз замка першого рядку по довгій стороні. Коли замки будуть вставлені один в інший, опустіть другий рядок на основу, одночасно піджимаючи весь другий рядок до першого рядку. Уважно перевірте повне з'єднання плиток без щілин.
Важливо додатково з'єднувати замки змонтованого рядку легкими ударами гумового молотка по вірно встановленому на замок підбійному бруску.
Всі наступні рядки монтуються за цим алгоритмом. Після монтажу регулюючі клини потрібно вийняти з технологічного зазору. Останній рядок в масиві, який монтується, як правило, вкладається з поздовжнім розрізанням плиток.
Покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) також можна монтувати не рядками, а по одній плитці. Але такий монтаж вимагає професійної підготовки, оскільки, у разі неправильного прикладання зусиль й невідповідних кутах з'єднання, замки на торцевих з'єднаннях часто деформуються та руйнуються.
Зверніть увагу! Демонтаж покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) виконується в напрямку від стіни, шляхом припіднімання всього рядку до кута з основою 25...35°. Замок по довгій стороні водночас розмикається. Потому, починаючи з крайньої в рядку плитки, роз'єднуємо торцеве з'єднання шляхом підняття протилежного (від того, що роз'єднується, замка) краю плитки до 25...35° і від'єднуємо плитки.
Цілі плитки, які залишилися після монтажу, в подальшому можуть використовуватися для ремонту та заміни пошкоджених плиток. Обережно заверніть їх в поліетиленову плівку і зберігайте на будь-якій горизонтальній поверхні за кімнатної температури.
Щільне з'єднання плиток
Однією з головних умов якісного монтажу покриття для підлоги є повне та щільне змикання, з'єднання плиток з усіх боків. Це залежить від точного позиціонування у момент опускання плитки і від щільного з'єднання профілю замків без щілин. Після укладки кожного рядку необхідно підбити всі плитки по короткому і довгому замках підбійним бруском. Торцеві замки крайніх плиток в рядках, а також всього крайнього рядку, потрібно піджати монтажною скобою.
МОНТАЖ НАВКОЛО ОБ'ЄКТІВ НЕПРАВИЛЬНОЇ ФОРМИ
З картонної упаковки зробіть шаблон, який точно повторює розміри плитки або її частини. Приміряючи шаблон на місці, зігніть уверх ті частини картону, які заважають шаблону лягти на основу. Далі, методом поетапної розмітки й підгонки, за допомогою ножиць, повторіть неправильну форму об'єкту, враховуючи зазор зі стіною або перешкодою 10 мм. Накладіть шаблон на плитку, сумістивши краї, обведіть криволінійну ділянку олівцем. Обріжте плитку за обведеним контуром, використовуючи канцелярський ніж, лобзик або пилку. Приміряючи вирізаний фрагмент плитки, переконайтеся в тому, що ви залишили технологічний зазор зі стіною 10 мм. Змонтуйте плитку на місце.
Монтаж навколо труб опалення та водопостачання
Після детальних вимірів нанесіть розмітку на плитку, згідно з якою необхідно вирізати отвір в плитці покриття для підлоги. Це можна зробити за допомогою шаблону.
Діаметр фрези підбирайте, враховуючи зазор з трубою (по 10 мм з кожної сторони).
Зробіть трапецієвидні вирізи від отворів в бік найближчого краю плитки.
Приєднайте плитку з отворами до основного масиву змонтованого покриття.
Трапецієвидні шматочки вставте на їх місця. Для цього можна використовувати клейкий тонкий скотч зі зворотної сторони плитки.
Безрозривний монтаж. Монтаж на великих площах
Теоретична площа укладки єдиного масиву покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) – до 250 м². Розмір приміщень – 10х25 м² . Ці метричні показники стосуються тільки міцності замку. Вони не гарантують цілісності покриття під час монтажу єдиним масивом, без компенсаційних розривів в реальних інтер'єрах зі складним плануванням, з важкими меблями, які стоять на єдиному масиві покриття, особливо, якщо основа має вмонтовану систему підігріву підлоги в різних приміщеннях.
Тому, за необхідності виконати безрозривну укладку великих масивів, просимо вас звертатися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ».
Розрив в отворах для дверей
Вільнолежаче вінілове модульне покриття для підлоги, плитки якого з'єднуються між собою за допомогою КЛІК-замку в єдиний масив укладки, згідно з ДСаНПіН 8.2.1-181-2012; вимогами ДСТУ Б В.2.7-21:2013, ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013, повинні мати технологічні зазори в зоні отворів для дверей, для компенсації зміщень масиву підлоги від температурних розширень чи звужень.
Для вільнолежачого покриття потрібно залишати технологічні розриви шириною 10 мм для термічного розширення масиву укладки в отворах для дверей, особливо між приміщеннями, які мають різний температурний режим експлуатації. Потрібно пам'ятати, що важкі та вмонтовані меблі, які стоять на покритті для підлоги, є обмежуючим фактором фіксації покриття для підлоги від температурних розширень, що може підсилити ризики розриву замків і деформації настилу при зрушеннях від теплового розширення і звуження вільнолежачого покриття для підлоги. Особливо часто це відбувається саме в зонах отворів для дверей.
Під час стикування вінілового покриття для підлоги і будь-якиї інших видів покриття для підлоги, між ними необхідно також залишати технологічний зазор 10 мм для теплових розширень.
Допускається монтаж колекції покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK) у квартирі або будь-яких житлових приміщеннях безрозривно в зонах отворів для дверей, при відстані крайніх точок на лінії безрозривної укладки не більше 10 метрів. Важливо дуже уважно контролювати наявність зазору 10 мм між покриттям для підлоги і стіною, або між покриттям для підлоги і вмонтованими меблями по всьому периметру безрозривної укладки, а особливо в крайніх точках лінії найбільшої протяжності.
Зверніть увагу! Якщо в одному з суміжних приміщень є система «підігріву підлоги», а в іншому приміщенні такої системи немає, то вкрай важливо залишати тепловий розрив шириною 10 мм в зоні отвору для дверей, тому що температурні режими розширення й звуження вільнолежачого покриття для підлоги з КЛІК-замком в цих двох суміжних приміщеннях будуть відрізнятися.
Не встановлюйте вмонтовані важкі, стаціонарно стоячі меблі на єдиний масив укладки. Між важкими вмонтованими меблями і покриттям для підлоги потрібно залишати зазор 10 мм.
Закріплюйте:
Якщо необхідно встановити відбійник на підлогу, в покритті для підлоги просвердліть отвір 18-20 мм. Посередині цього отвору просвердліть основу, встановіть дюбель і закріпіть відбійник до основи так, щоб покриття для підлоги не було зафіксоване й притиснуте до основи і мало змогу вільного ходу при розширенні та звуженні.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ
У процесі виробництва вінілове покриття для підлоги піддається механічній обробці, фрезеруванню, тому розпакований продукт може мати легкий запах. Після вологого прибирання вже змонтованого покриття для підлоги, з використанням відповідних миючих засобів, цей запах зникає. За 72 години після монтажу можна збільшити об'єм провітрювання в приміщенні для повного вивітрювання запаху. Експлуатація покриття для підлоги та його миття можливі за 48 годин після монтажу. Переміщення й монтаж меблів – за 72 години. Для правильного догляду за вініловим покриттям для підлоги прочитайте й дотримуйтесь вимог «Інструкції з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA.
ЗАХИСТ І ДОГЛЯД ЗА ВІНІЛОВИМ ПОКРИТТЯМ ДЛЯ ПІДЛОГИ!
ПІД ЧАС РЕМОНТНИХ РОБІТ. Дотримуйтесь заходів безпеки, щоб не пошкодити змонтоване вінілове покриття для підлоги. Обов'язково ознайомтеся з повною «Інструкцією з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA. Під час вибору часу для монтажу в загальному плані ремонтних робіт необхідно враховувати, що монтаж покриття для підлоги є завершальним етапом. Після монтажу бажано тільки встановлювати міжкімнатні двері, кріпити плінтуса й встановлювати меблі, дотримуючись заходів безпеки, які дозволять запобігти пошкодженню покриття для підлоги. Наприклад, в місцях проведення робіт підкладайте щільний картон (МДФ) або застеляйте поверхню покриття для підлоги щільними плівками. Під час будь-яких робіт, пов'язаних зі свердлінням, після робіт необхідно прибирати пилососом пісок й абразивні часточки. Не перетягуйте драбини, обладнання й будівельні конструкції по поверхні волоком, обов'язково підкладайте під їхні ніжки картон або щільну багатошарову тканину. Важкі, тверді будівельні матеріали (особливо метал з гострими краями), обладнання з гострими або розжареними частинами, твердими ніжками чи роликами можуть залишити подряпини й пошкодження на покритті для підлоги під час перетаскування волоком, падіння чи надавлювання. Слідкуйте за чистотою взуття. На ньому не повинно бути гострих металевих частин, які контактують з покриттям для підлоги. Будівельний пилосос повинен бути справним. Насадки, які контактують з поверхнею покриття для підлоги, повинні бути обладнані колесами й щіткою для запобігання присмоктування й протягування по поверхні абразивних часточок. Забороняється прибирати основу й покриття для підлоги із застосуванням однієї і тієї ж насадки для пилососа. Це дозволить запобігти пошкоджень покриття для підлоги абразивними частинками, які застрягли в пластику або в щітці насадки.
ЕКСПЛУАТАЦІЯ вінілового покриття для підлоги
Експлуатація покриття для підлоги можлива за 48 годин після монтажу.
УМОВИ ГАРАНТІЇ НА покриття для підлоги VINILAM КЛІК (CLICK)
КОМПАНІЯ «ВІНІЛАМ» ГАРАНТУЄ, що покриття для підлоги VINILAM:
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ
ШАНОВНИЙ ПОКУПЕЦЬ! Ця інструкція базується на 19-річному досвіді й аналізі помилок, яких припускалися наші покупці. Ми рекомендуємо відповідально ставитися до процесу монтажу вінілового покриття для підлоги, уважно й детально вивчити всі інструкції та відеоролики з монтажу.
Адже будь-яка підлога – це складна багатошарова система, яка складається з прошарків різних матеріалів. Якщо ви хочете мати якісно оздоблену підлогу, яка прослужить вам декілька десятків років, потрібно приділити особливу увагу підготовці основи й відповідальному монтажу покриття для підлоги.
ВДАЛОГО ВАМ РЕМОНТУ!