ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ та ДОГЛЯДУ

Вітаємо вас з придбанням найкращого вінілового покриття для підлоги, яке використовується для оздоблення приміщень вже понад 50 років! Перед монтажем, будь ласка, ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомтеся з інструкцією з використання. Її розробили для того, щоб ви змогли отримати найкращий результат. Виконуючи всі пункти, вже за декілька годин ви зможете насолоджуватись новою ексклюзивною підлогою.

Інформація про монтаж та експлуатацію покриття для підлоги VINILAM, розташована у різних джерелах, може відрізнятися. Найбільш достовірною є інформація на офіційному сайті WWW.VINILAM.UA. Нижче ви можете прочитати загальні тези. Для роз'яснення питань, не висвітлених в цій інструкції, потрібно обов'язково звернутися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ» та (або) до порад на сайті: WWW.VINILAM.UA. Монтаж покриття для підлоги CERAMO VINILAM з класичним механічним КЛІК (CLICK) замком вимагає професійних знань та вмінь, тому переконайтеся у тому, що ви та фахівці, які мають монтувати підлогу, ознайомились зі всіма пунктами цієї інструкції та чітко зрозуміли цю інформацію.

  1. ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МОНТАЖУ
    1. Важливо! Вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) призначене для внутрішніх приміщень з контрольованою температурою.
    2. Вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) призначене для використання та облаштування підлог у будівлях і спорудах типу «А», «Б», «В», включно з дитячими, дошкільними, загальношкільними та медичними установами, згідно з вимогами ДСаНПіН 8.2.1-181-2012; у приміщеннях класу 32-34, 41-43 за класифікацією BS EN ISO 10874 та відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-21:2013, ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013.
    3. Вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) не призначене для монтажу поза межами внутрішніх інтер'єрів, на відкритих терасах, на верандах з неконтрольованою температурою, в човнах, саунах, в приміщеннях, які регулярно підтоплюються, в чаші басейну. Не рекомендується застосовувати на промислових складах, в автомайстернях, типографіях, у приміщеннях з постійною наявністю на підлозі абразивних часток, металевої стружки, хімічних барвників, ГЗМ, розчинників, жирів та олив.
    4. Покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) є багатошаровим гнучким покриттям, яке монтується на горизонтальні поверхні за допомогою КЛІК (CLICK) замка згідно зі стандартними технологіями. Воно не приклеюється до основи.
    5. Покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) є абсолютно вологостійким та вологонепроникним. Вінілова плитка не захищає основу від намокання під час затоплення, тому що волога може проникнути до основи через зону примикання біля стін. До початку монтажу всі роботи з облаштування систем водопостачання, каналізації, опалення повинні бути завершені. Мають бути завершені тестування цих систем, всі недоліки – усунені. За невеликих площ монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) розміром не більше 3 х 3 метри, і тільки в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна кімната, туалет, кухня) за великої ймовірності попадання надлишкової вологи між покриттям і стіною, дозволяється заповнювати цей зазор (не більше 10 мм) виключно гнучким силіконовим герметиком.
    6. Довготривале попадання прямих сонячних променів може спричиняти часткове знебарвлення покриття, при сильному нагріві, більше +50°C – деформацію. Захищайте свій інтер'єр за допомогою штор або жалюзі, чи спеціального тонування вікон.
    7. Власник приміщення, генеральний підрядник та безпосередній виконавець робіт з монтажу до початку робіт повинні розв'язати всі питання стосовно плану монтажу, напрямку укладання, схеми розкладки, вимог та правил монтажу, обмежень, що існують, а також бажаного результату. Власник має обов'язково перевірити та прийняти якість підготовки стяжки-основи відповідно до вимог інструкції, які будуть описані нижче, а також зафіксувати вологість основи. Власник має обов'язково перевірити та прийняти виконані роботи з монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK), а також переконатися у відсутності пошкоджень на вже змонтованій поверхні. Масив покриття має бути цілісним, без встановлених раніше пошкоджених плиток. Власник та безпосередній виконавець робіт несуть повну відповідальність за якість та стан покриття для підлоги під час та після монтажу. Виробник повністю відповідає за якість матеріалу до монтажу. Після монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) за якість покриття та робіт з монтажу відповідає власник й безпосередній виконавець. У разі виникнення будь-яких питань напередодні, під час, чи після вивчення цієї інструкції, а також під час проведення робіт, просимо одразу звертатися за допомогою до представників компанії «ВІНІЛАМ».
    8. На торцевій частині кожної упаковки CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) вказано серійний номер партії. Його потрібно зберегти (сфотографувати або залишити торцеву частину упаковки непошкодженою).
    9. Відтінок покриття для підлоги може дещо відрізнятися від того, що ви обрали у магазині. Все залежить від партії. Зверніть увагу на те, що на індивідуальні відчуття кольору покриття для підлоги значно впливає тип та колір світла, колір шпалер і стелі, а також індивідуальні особливості сприйняття кольору людиною. Тому за різних умов вибраний колір покриття для підлоги може виглядати по-різному.
    10. Всі упаковки з покриттям для підлоги у замовленні повинні бути з однієї партії, якщо при купівлі не було обумовлено інше.
  2. ТРАНСПОРТУВАННЯ та ПРИЙМАННЯ покриття для підлоги
    1. Транспортування, приймання та зберігання вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) повинні здійснюватися обережно, щоб запобігти пошкодженню замків або деформації плитки. Коробки потрібно перевозити у горизонтальному положенні на рівній поверхні, в стопах. Уникайте падіння упаковок, ударів по торцям. Надійно закріплюйте коробки в автомобілі та міцно зв'язуйте їх між собою плівкою. Забороняється кидати коробки.
    2. Приймання матеріалу.
      1. Покупець повинен прийняти коробки в транспортній компанії, перевірити їх цілісність, відсутність слідів від ударів чи падінь. У разі виявлення пошкоджень упаковки, які можуть спричинити пошкодження замків чи деформацію плиток, коробку необхідно відкрити і переглянути всі плитки.
      2. Якщо під час перевірки пошкодженої коробки ви виявили будь-які дефекти, необхідно на місці скласти заяву-претензію в транспортну компанію.
      3. Переконайтеся у тому, що у всіх коробках плитки того кольору, який ви обрали. Це потрібно зробити таким чином:
        • звіривши за документами назву, серію, колір та артикул (інформацію можна знайти на торцях коробки);
        • відкривши віконечко на коробці, перевірте колір та фактуру покриття.
      4. Не приймайте, не розпаковуйте і не використовуйте матеріал, якщо він відрізняється від замовленого вами за кольором або фактурою.
      5. Покупець зобов'язаний оглянути коробки та прийняти товар в день отримання. Якщо покупець прийняв товар, але не оглянув його на відповідність кольору або можливих пошкоджень, то він автоматично погоджується з якістю та виглядом отриманого товару.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо покупець прийняв коробки без огляду, а через деякий час він вирішив скласти претензію, то вона не буде прийматися до розгляду. Прохання уважно оглядати товар при отриманні.

  1. ЗБЕРІГАННЯ та ПІДГОТОВКА до монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK)
    1. Акліматизація. Заборонено розпочинати монтаж одразу ж після того, як матеріал був доставлений на об'єкт. До монтажу покриття для підлоги повинно пройти акліматизацію. Для цього:
      1. Складіть коробки рівними стопами по 3-5 пачок у сухому, добре провітрюваному приміщенні.
      2. Зверніть увагу на те, що відстань між стопами повинна складати від 10 см та більше.
      3. Прослідкуйте, щоб відстань від активних джерел тепла або холоду була більше двох метрів. Прослідкуйте, щоб не було протягів.
      4. Рекомендуємо витримати покриття для підлоги за кімнатної температури повітря вище +18°C від 48 до 72 годин. У холодну пору року акліматизація повинна складати від 72 годин. Це дуже важлива вимога для подальшої якісної служби покриття. В залежності від температурних показників та вологості під час транспортування, до початку монтажу буде потрібен різний час акліматизації. Розпаковувати весь матеріал не потрібно. В закритому вигляді він надійно захищений від забруднень та пошкоджень.
    2. Підготовка СТЯЖКИ-ОСНОВИ підлоги для монтажу
      • Плитки мають товщину 4.5 мм, тому вони досить вимогливі до рівності, гладкості та щільності поверхні основи. Виробник не несе відповідальності за погану якість монтажу та у подальшому можливу деформацію матеріалу у зв'язку з погано підготовленою основою.
      • Вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) призначене для декоративного оздоблення підлоги, яка в процесі експлуатації повністю лежить та спирається на основу (стяжку). Щоб отримати красиве та надійне полотно, необхідно підготувати основу згідно з вимогами «Вимоги до основи (стяжки)» та «Інструкції з підготовки основи (стяжки)» (повна інформація розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA).
      • Вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) монтується методом з'єднання плиток між собою за допомогою КЛІК (CLICK) замка. Вона не приклеюється до основи. Основа має відповідати таким вимогам:
      1. Рівна. Без різких перепадів рівня, без локальних заглиблень та випуклостей. Похибки рівності основи не повинні перевищувати 2 мм на 2 метра вимірювання в будь-якому напрямку. Кут нахилу основи не повинен перевищувати 25 мм на 3 метра в будь-якому напрямку вимірювання.
      2. Міцна, без рихлих крихких ділянок. Бетонну стяжку або основи з будь-яких цементно-піщаних сумішей потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО підготувати ґрунтовкою, яка зміцнює стяжку.
      3. Суцільна, без широких шпар та швів. Пустоти повинні бути відремонтовані. Заповніть їх ремонтними сумішами на основі цементу, а після висихання відшліфуйте.
      4. Основа має бути МОНОЛІТНА, тобто її частини не повинні переміщуватися одна відносно іншої ані при температурних розширеннях, ані при механічному навантаженні.
      5. Основа має бути суха. Вагова вологість стяжки на основі цементного або полімер-цементного в'яжучого матеріалу повинна бути не більше 5% (ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013 п.4.42), та/або залишкова вологість у відсотках СМ згідно DIN EN 18365 не вище 2% СМ в цементно-піщаних основах (стяжках), не вище 0,5% СМ в гіпсових основах (стяжках). Основа також має залишатися сухою і в процесі експлуатації.
        Обов'язковою умовою початку монтажу покриття для підлоги на бетонну або цементно-піщану стяжку є дотримання строків висихання основи. Строк висихання бетонної стяжки повинен бути не менш ніж 30 днів, самовирівнюючої суміші не менше 10-15 днів з моменту заливання, в залежності від товщини шару.
      6. Основа має бути очищена від піску, пилу, бруду, напливів, крапель фарби та шпаклівки. Всі напливи і виступаючі частинки необхідно прибрати будівельним скребком. Пил, пісок та інші частинки різноманітних речовин – видалити з поверхні основи.
      7. Без слідів хімічних забруднень (маслами, розчинниками, бензином, керосином, ацетоном, уайт-спіритом, сполуками хлору, фарбами на основі ацетону) і органічних розчинників.
      8. Інертна, тобто без шкідливих компонентів у своєму складі, які можуть негативно вплинути на якість та характеристики вінілового покриття для підлоги.
    3. Дії для доведення основи до норми
      • Витягування за допомогою щільних розчинів на основі цементу.
      • Шліфування.
      • Заливка самовирівнюючою сумішшю.
      1. Нерівності, зокрема плавні, глибиною більш ніж 2 мм на 1 метр, потрібно вирівняти одним із таких способів: заливка з використанням самовирівнюючої суміші, з використанням самонівелюючої суміші, шліфування, витягування твердими цементними сумішами.
      2. Всі тріщини та порожнини повинні бути відремонтовані, заповнені ремонтними сумішами на основі цементу, і після висихання відшліфовані.
      3. Необхідно перевірити вологість основи та зафіксувати показники одним із достовірних способів (наприклад, зробити фотографію за допомогою смартфону) ДО початку монтажу.
      4. Нова дерев'яна основа із сухого і вологостійкого листового матеріалу (фанери, ДСП, OSB) робиться по лагам, в два шари з перекриттям швів. Листові матеріали повинні бути змонтовані з зазором 3...5 мм між листами для запобігання скрипів та деформації.
      5. Наявну дерев'яну основу із дошок необхідно вирівняти листовим матеріалом. Наприклад, це можна зробити за допомогою фанери товщиною 10 мм, закріпивши її саморізами, заглибивши голівки. Всі заглиблення від саморізів повинні бути зашпакльовані безусадковою шпаклівкою та відшліфовані. Шов верхнього шару листів основи обробляється еластичною, але міцною сумішшю (поліуретан).
      6. На рівну цементну основу, листовий матеріал (фанеру, ДСП, OSB) закріпляють шурупами, які потім заглиблюють та шпаклюють. Листовий матеріал повинен бути гладким на поверхні, вологостійким і відкаліброваним за товщиною.
      7. Стару кераміку потрібно видалити з основи, або покрити спеціальною нівелюючою цементною сумішшю за спеціальною технологією.
      8. Виконайте підрізання дверних коробок і наличників знизу так, щоб плитку покриття для підлоги можна було б завести під наличники, аби плитка не була притиснута і могла вільно рухатися за можливих теплових розширень. Про правильну підготовку старих поверхонь (кераміки, паркету) читайте на сайті WWW.VINILAM.UA в розділі «Технічна інформація».
    4. Рекомендовані типи основ під вінілове покриття для підлоги
      Мова йде про такі варіанти:
      • цементно-піщані стяжки;
      • бетонні стяжки;
      • самонівелюючі цементні вирівнювачі;
      • напівсухі стяжки, які відповідають вимогам до основ;
      • вологостійкі фанери, OSB, ДСП, ЦСП;
      • клеєві плитки без пошкоджень, приклеєні до твердої та рівної основи;
      • кераміка з поверхнею, яка відповідає вимогам до основ.
    5. Заборонені типи основ такі:
      • побутовий лінолеум на спіненій основі або повсті;
      • ламінат;
      • старий комерційний лінолеум;
      • дерев'яно-волокнисті плити (ДВП) чи фанера, що деформуються при зміні температури і вологості повітря;
      • керамічна плитка з дуже рельєфною поверхнею, яка не відповідає вимогам до основ;
      • ковролін.
  2. ПІДКЛАДКА (ПІДОСНОВА)
    Використовувати будь-які підкладки під час монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM з КЛІК (CLICK) замком - ЗАБОРОНЕНО!!! Цей продукт уже виготовлений з вмонтованою підложкою і повністю готовий до використання. Використовувати підкладку, яку використовують для монтажу ламінату, категорично ЗАБОРОНЕНО. Використання додаткової підкладки – це ще один фактор РИЗИКУ, який однозначно вплине на якість та термін служби покриття для підлоги.
    Під час монтажу покриття для підлоги з клік-замком на бетон або на основи з самовирівнюванних сумішей, й тільки на них, потрібно використовувати поліетиленову плівку товщиною 200 мкн, як паробар'єр для уникнення підтягування вологи знизу.
  3. ВМОНТОВАНІ СИСТЕМИ ПІДІГРІВУ ПІДЛОГИ (ОСНОВИ)
    Водяні «теплі підлоги» та електричні кабельні «теплі підлоги» – це ті системи підігріву основ, які рекомендують використовувати з вініловими покриттями. Важливою умовою правильної експлуатації систем підігріву з вініловою плиткою VINILAM є обов'язкова наявність датчика контролю температури.
    1.  Безпосередньо на плівкову інфрачервону «теплу підлогу» вінілове покриття монтувати ЗАБОРОНЕНО.
    2. Рекомендована температура основи з вмонтованою системою підігріву підлоги не повинна перевищувати +28°С.
    3. Системи підігріву підлоги (водяні чи електричні), вмонтовані в стяжку, необхідно вимкнути за 48 годин до монтажу покриття.
    4. Якщо вимкнути «теплу підлогу» неможливо, то на час акліматизації, монтажу та протягом 48 годин після монтажу повинна бути забезпечена постійна температура основи та повітря в приміщенні у межах +18...+24°C. Найкраще встановлювати температуру, яка буде підтримуватися на основі в процесі подальшої експлуатації.
    5. Підвищувати, як і знижувати температуру в процесі експлуатації покриття для підлоги завжди потрібно поступово, на 5°С за добу.
    6. Якщо в одній з суміжних кімнат облаштована система підігріву підлоги, а в іншій кімнаті такої системи немає, то покриття для підлоги між такими кімнатами обов'язково повинно мати технологічний розрив шириною 10 мм в зоні дверей. Детальніше про правила монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM з КЛІК (CLICK) замком на основи з вмонтованими системами підігріву підлоги читайте на сайті WWW.VINILAM.UA.
  4. ІНСТРУМЕНТ, НЕОБХІДНИЙ ДЛЯ МОНТАЖУ
    Вимірювач вологості основи, правило, розпірні клини, підбійний брусок, скоба монтажна, молоток гумовий з білим бойком 250-300 г, кутник металевий, ніж будівельний з трапецієподібним гострим лезом, рулетка, олівець, плоскогубці, ножиці, щітка і совок, пилосос з двома окремими насадками, перфоратор з фрезою для обходу труб, лобзик або пилка з дрібними зубами.
  5. ВИМОГИ ДО ТЕМПЕРАТУРИ ОСНОВИ І ТЕМПЕРАТУРИ ПОВІТРЯ ПІД ЧАС МОНТАЖУ
    1. Температура повітря у приміщенні повинна бути у межах +18°С ...+24°С протягом двох діб до монтажу та двох діб після монтажу покриття. Температура основи повинна складати не менш +18°С.
    2. Відносна вологість повітря повинна бути не більше 60%.
    3. Відносна вологість цементної стяжки не повинна перевищувати 5%. Технологи компанії рекомендують монтувати вінілове покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) за температури, наближеної до постійної температури у приміщенні, яка буде зберігатися в процесі експлуатації. Якщо температура у приміщенні влітку вища, ніж постійна кімнатна температура, необхідно вибрати такий період для монтажу, коли температура буде близькою до звичайної кімнатної температури. Тому що, монтуючи покриття для підлоги влітку, за температури навколишнього середовища +30°С, покриття для підлоги, згідно з законами фізики, знаходиться в розширеному стані. А потім восени, коли ще не ввімкнули опалення, температура опускається до +15...+18°С  – покриття для підлоги, згідно з законами фізики, зменшується в розмірах, що сприяє утворенню щілин в місцях з'єднання плиток. Не припускайтеся таких помилок. Монтаж покриття для підлоги повинен відбуватися виключно в діапазоні +18°С...+24°С.
  6. МОНТАЖ ВІНІЛОВОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK)
    Порядок робіт до монтажу покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK).
    Для досягнення найкращих результатів в одному приміщенні рекомендуємо монтувати матеріал з однієї партії. Відтінок покриття для підлоги з різних партій може дещо відрізнятися.
    Зображення в цій інструкції призначені виключно для ілюстрації. Реальні умови монтажу можуть відрізнятися від представлених на зображеннях.
    До моменту монтажу вінілового покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK), всі будівельні та ремонтні роботи повинні бути закінчені. Необхідно старанно прибрати приміщення, щоб на поверхні основи не було пилу, бруду, піску, крапель фарби або штукатурки, чи будь-яких інших твердих часточок. Не повинно бути також хімічних забруднень, плям масла, розчинника, бензину, керосину та ін. Від цього залежить якість з'єднання замків і подальша експлуатація покриття для підлоги.
    КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО виконувати монтаж покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) одночасно з іншими будівельними чи ремонтними роботами.
    Часто під час будівельних чи ремонтних робіт вже змонтоване покриття для підлоги пошкоджується та дряпається. Правила виконання робіт за вже змонтованого покриття для підлоги читайте на сайті WWW.VINILAM.UA у розділі «Технічна інформація».
    До монтажу кожну плитку необхідно оглянути на наявність видимих пошкоджень замка або верхнього шару. Не монтуйте пошкоджені плитки та плитки з дефектами. Якщо ви виявили дефект окремої плитки, то її можна монтувати в тому місці, де цей дефект можна відрізати, тобто на початку або в кінці рядку, чи в першому або останньому рядку. Якщо виявлені дефекти на декількох плитках, необхідно одразу повідомити про цей випадок магазин, в якому купувалося це покриття для підлоги, або безпосередньо виробника.
    Якщо, незважаючи на дефекти або різні відтінки, плитки були змонтовані в масив, це означитиме, що ви погодилися з їх якістю. У такому разі:
    · претензії до якості всього змонтованого масиву покриття для підлоги не приймаються;
    · вимоги компенсувати вартість монтажу та демонтажу покриття для підлоги, меблів і плінтусів для заміни дефектної плитки не розглядаються.
    Виконайте замір ширини кімнати та проведіть розрахунок ширини всього масиву полотна, який складається з суми ширини плиток. Визначте ширину першого рядку. Крайній рядок не має бути занадто вузьким.
    Якщо необхідно застосувати поліетиленову плівку на бетонних основах, або на основах з цементно-піщаних сумішей, розстеліть та випряміть її для того, щоб уникнути заломів і хвиль, заведіть плівку на стіни смугою, шириною 10 сантиметрів. Заклейте шов алюмінієвим скотчем. Рекомендуємо вийняти плитки з 3-4 упаковок для їх вибору і встановлення в потрібному порядку з метою досягнення найкращого декоративного ефекту.
  7. ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ

    Плитки з'єднуються між собою за допомогою класичного механічного КЛІК (CLICK)-замку. Покриття є вільнонолежачим, воно не приклеюється, не прикручується і жодним із способів не фіксується до основи.

    Починати монтаж потрібно з будь-якого лівого кута кімнати так, щоб виступаючі пази замку плитки були направлені всередину приміщення і в бік приєднання наступних плиток. Технологічний зазор між плитками і стіною повинен складати 10 мм. Регулювання зазору, а також фіксація першого рядку від зсуву і порушення лінійності монтажу здійснюється розпірними клинами, які регулюються. Вкладаємо першу плитку в рядок, дотримуючись зазорів між плиткою і стіною 10 мм зі всіх сторін.

    Друга плитка приєднується до першої по короткій стороні. Для цього, під кутом 25...35°, щільно (без зазорів) вставте язичок другої плитки в паз першої плитки й обережно, з невеликим тиском в бік плитки, яка уже лежить, опустіть другу плитку на основу до повного і щільного змикання замка. Після цього обов'язково підбиваємо підбивним бруском плитку, яку вклали до плитки, що лежить. Вектор напрямку підбивання має бути перпендикулярний до лінії замку. За такою технологією монтуємо весь перший рядок.

    УВАГА! Плитки повинні бути з'єднані без зміщень та вкладені чітко по прямій лінії. Після приєднання кожної плитки, її потрібно підбити підбійним бруском, щоб замки щільно зімкнулися і зайняли своє місце.

    В кінці рядку плитку, як правило, потрібно обрізати. Щоб правильно відрізати плитку для монтажу в кінці першого рядку, необхідно виміряти відстань, на яку потрібно обрізати плитку з врахуванням зазору в 10 мм, який має залишитися від краю плитки до стіни. Потім нанести олівцем на лицьову сторону плитки лінію, і зробити прямий надріз за допомогою металевого кутника і ножа. Після цього плитка розламується за місцем розрізу. Для цього бажано покласти її на стійку, горизонтальну поверхню з рівним краєм, сумістити лінії розрізу з краєм поверхні і, притримуючи обидві частини плитки, розламати плитку рухом зверху-вниз.

    Щоб уникнути травмування очей, користуйтеся захисними окулярами. Частинку плитки, яка залишилася після розрізання, можна використати як початок другого рядку, якщо вона підходить за розмірами. Для того, щоб щільно з'єднати крайню плитку в рядку зі всім рядком, потрібно використовувати монтажну скобу.

    Примітка. Не викидайте обрізані частинки плиток до повного завершення монтажу. Вони можуть вам знадобитися.

    Монтаж другого і кожного наступного рядку можна виконувати з будь-яким зміщенням плиток, але розмір частини плитки не має бути менше 300 мм. Найбільш розповсюдженими є зміщення плитки на 1/3 чи 1/2 довжини плитки.

    Після монтажу першого рядку необхідно встановити розпірні клини й відрегулювати зазор зі стіною (10 мм по периметру). Перевірте рівномірність зазору і, за необхідності, відкоригуйте зазор розпірними клинами.

    Під час монтажу обов'язково використовуйте монтажну скобу, підбійний брусок і гумовий молоток для надійного й щільного з'єднання коротких та довгих замків. Діяти цими предметами потрібно обережно, удари не мають бути сильними. Підбійний брусок встановлюється щільно до верхньої кромки краю плитки.

    Не можна бити по виступаючому профілю замка плитки.

    Другий рядок збирається по коротким (торцевим) замкам так само, як і перший – в суцільну смугу від стіни до стіни, поруч з першим рядком. Важливо зібрати торцеві замки без перекосів, зміщень та щілин.

    Трішки піднявши плитки другого рядку, вставте язичок замка другого рядку в паз замка першого рядку по довгій стороні. Коли замки будуть вставлені один в інший, опустіть другий рядок на основу, одночасно піджимаючи весь другий рядок до першого рядку. Уважно перевірте повне з'єднання плиток без щілин.

    Важливо додатково з'єднувати замки змонтованого рядку легкими ударами гумового молотка по вірно встановленому на замок підбійному бруску.

    Всі наступні рядки монтуються за цим алгоритмом. Після монтажу регулюючі клини потрібно вийняти з технологічного зазору. Останній рядок в масиві, який монтується, як правило, вкладається з поздовжнім розрізанням плиток.

    Покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) також можна монтувати не рядками, а по одній плитці. Але такий монтаж вимагає професійної підготовки, оскільки, у разі неправильного прикладання зусиль й невідповідних кутах з'єднання, замки на торцевих з'єднаннях часто деформуються та руйнуються.

    Зверніть увагу! Демонтаж покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) виконується в напрямку від стіни, шляхом припіднімання всього рядку до кута з основою 25...35°. Замок по довгій стороні водночас розмикається. Потому, починаючи з крайньої в рядку плитки, роз'єднуємо торцеве з'єднання шляхом підняття протилежного (від того, що роз'єднується, замка) краю плитки до 25...35° і від'єднуємо плитки.

    Цілі плитки, які залишилися після монтажу, в подальшому можуть використовуватися для ремонту та заміни пошкоджених плиток. Обережно заверніть їх в поліетиленову плівку і зберігайте на будь-якій горизонтальній поверхні за кімнатної температури.

    Щільне з'єднання плиток

    Однією з головних умов якісного монтажу покриття для підлоги є повне та щільне змикання, з'єднання плиток з усіх боків. Це залежить від точного позиціонування у момент опускання плитки і від щільного з'єднання профілю замків без щілин. Після укладки кожного рядку необхідно підбити всі плитки по короткому і довгому замках підбійним бруском. Торцеві замки крайніх плиток в рядках, а також всього крайнього рядку, потрібно піджати монтажною скобою.

  8. МОНТАЖ НАВКОЛО ОБ'ЄКТІВ НЕПРАВИЛЬНОЇ ФОРМИ

    З картонної упаковки зробіть шаблон, який точно повторює розміри плитки або її частини. Приміряючи шаблон на місці, зігніть вверх ті частини картону, які заважають шаблону лягти на основу. Далі, методом поетапної розмітки й підгонки, за допомогою ножиць, повторіть неправильну форму об'єкту, враховуючи зазор зі стіною або перешкодою 10 мм. Накладіть шаблон на плитку, сумістивши краї, обведіть криволінійну ділянку олівцем. Обріжте плитку за обведеним контуром, використовуючи канцелярський ніж, лобзик або пилку. Приміряючи вирізаний фрагмент плитки, переконайтеся в тому, що ви залишили технологічний зазор зі стіною 10 мм. Змонтуйте плитку на місце.

    1. Монтаж навколо труб опалення та водопостачання
      Після детальних вимірів нанесіть розмітку на плитку, згідно якої необхідно вирізати отвір в плитці покриття для підлоги. Це можна зробити за допомогою шаблону.
      Діаметр фрези підбирайте, враховуючи зазор з трубою (по 10 мм з кожної сторони).
      Зробіть трапецієвидні вирізи від отворів в бік найближчого краю плитки.
      Приєднайте плитку з отворами до основного масиву змонтованого покриття.
      Трапецієвидні шматочки вставте на їх місця. Для цього можна використовувати клейкий тонкий скотч зі зворотної сторони плитки.
    2. Безрозривний монтаж. Монтаж на великих площах
      Теоретична площа укладки єдиного масиву покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) – до 250 м². Розмір приміщень – 10х25 м². Ці метричні показники стосуються тільки міцності замку. Вони не гарантують цілісності покриття під час монтажу єдиним масивом, без компенсаційних розривів в реальних інтер'єрах зі складним плануванням, з важкими меблями, які стоять на єдиному масиві покриття, особливо, якщо основа має вмонтовану систему підігріву підлоги в різних приміщеннях.
      Тому, у разі необхідності виконати безрозривну укладку великих масивів, просимо вас звертатися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ».
    3. Розрив в отворах для дверей
      Вільнолежаче вінілове модульне покриття для підлоги, плитки якого з'єднуються між собою за допомогою КЛІК-замку в єдиний масив укладки, згідно з ДСаНПіН 8.2.1-181-2012; вимогами ДСТУ Б В.2.7-21:2013, ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013, повинні мати технологічні зазори в зоні отворів для дверей, для компенсації зміщень масиву підлоги від температурних розширень чи звужень.
      Для вільнолежачого покриття потрібно залишати технологічні розриви шириною 10 мм для термічного розширення масиву укладки в отворах для дверей, особливо між приміщеннями, які мають різний температурний режим експлуатації. Потрібно пам'ятати, що важкі та вмонтовані меблі, які стоять на покритті для підлоги, є обмежуючим фактором фіксації покриття для підлоги від температурних розширень, що може підсилити ризики розриву замків і деформації настилу при зрушеннях від теплового розширення і звуження вільнолежачого покриття для підлоги. Особливо часто це відбувається саме в зонах отворів для дверей.
      Під час стикування вінілового покриття для підлоги і будь-яких інших видів покриття для підлоги, між ними необхідно також залишати технологічний зазор 10 мм для теплових розширень.
      Допускається монтаж колекції покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) у квартирі, або будь-яких житлових приміщеннях безрозривно в зонах отворів для дверей, при відстані крайніх точок на лінії безрозривної укладки не більше 10 метрів. Важливо дуже уважно контролювати наявність зазору 10 мм між покриттям для підлоги і стіною, або між покриттям для підлоги і вмонтованими меблями по всьому периметру безрозривної укладки, а особливо в крайніх точках лінії найбільшої протяжності.
      Окрім цього, потрібно слідкувати за тим, щоб покриття для підлоги не було притиснуто в зонах отворів для дверей: ані коробкою дверей, ані наличниками. Покриття для підлоги не повинно бути обмежене в своєму можливому «тепловому розширенні».
      Зверніть увагу! Якщо в одному із суміжних приміщень є система «підігріву підлоги», а в іншому приміщенні такої системи немає, то вкрай важливо залишати тепловий розрив шириною 10 мм в зоні отвору для дверей, тому що температурні режими розширення й звуження вільнолежачого покриття для підлоги з КЛІК-замком в цих двох суміжних приміщеннях будуть відрізнятися.
      Не встановлюйте вмонтовані важкі, стаціонарно стоячі меблі на єдиний масив укладки. Між важкими вмонтованими меблями і покриттям для підлоги потрібно залишати зазор 10 мм.
      Закріплюйте:
      · плінтус до стіни, але не до підлоги, через покриття для підлоги;
      · поріг до основи так, щоб покриття не впиралося в кріплення;
      · відбійники до стіни.
      Якщо необхідно встановити відбійник на підлогу, в покритті для підлоги просвердліть отвір 18-20 мм. Посередині цього отвору просвердліть основу, встановіть дюбель і закріпіть відбійник до основи так, щоб покриття для підлоги не було зафіксоване й притиснуте до основи і мало змогу вільного ходу при розширенні та звуженні.
  9. ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ
    У процесі виробництва вінілове покриття для підлоги піддається механічній обробці, фрезеруванню, тому розпакований продукт може мати легкий запах. Після вологого прибирання вже змонтованого покриття для підлоги, з використанням відповідних миючих засобів, цей запах зникає. За 72 години після монтажу можна збільшити об'єм провітрювання в приміщенні для повного вивітрювання запаху. Експлуатація покриття для підлоги та його миття можливі за 48 годин після монтажу. Переміщення й монтаж меблів – за 72 години. Для правильного догляду за вініловим покриттям для підлоги прочитайте й дотримуйтесь вимог «Інструкції з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA.
  10. ЗАХИСТ І ДОГЛЯД ЗА ВІНІЛОВИМ ПОКРИТТЯМ ДЛЯ ПІДЛОГИ!
    ПІД ЧАС РЕМОНТНИХ РОБІТ. Дотримуйтесь заходів безпеки, щоб не пошкодити змонтоване вінілове покриття для підлоги. Обов'язково ознайомтеся з повною «Інструкцією з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA. Під час вибору часу для монтажу в загальному плані ремонтних робіт необхідно враховувати, що монтаж покриття для підлоги є завершальним етапом. Після монтажу бажано тільки встановлювати міжкімнатні двері, кріпити плінтуса й встановлювати меблі, дотримуючись заходів безпеки, які дозволять запобігти пошкодженню покриття для підлоги. Наприклад, в місцях проведення робіт підкладайте щільний картон (МДФ) або застеляйте поверхню покриття для підлоги щільними плівками. При будь-яких роботах, пов'язаних зі свердлінням, після робіт необхідно прибирати пилососом пісок й абразивні часточки. Не перетягуйте драбини, обладнання й будівельні конструкції по поверхні волоком, обов'язково підкладайте під їхні ніжки картон або щільну багатошарову тканину. Важкі, тверді будівельні матеріали (особливо метал з гострими краями), обладнання з гострими або розжареними частинами, твердими ніжками чи роликами можуть залишити подряпини й пошкодження на покритті для підлоги при перетаскуванні волоком, падінні чи надавлюванні. Слідкуйте за чистотою взуття. На ньому не повинно бути гострих металевих частин, які контактують з покриттям для підлоги. Будівельний пилосос повинен бути справним. Насадки, які контактують з поверхнею покриття для підлоги, повинні бути обладнані колесами й щіткою для запобігання присмоктування й протягування по поверхні абразивних часточок. Забороняється прибирати основу й покриття для підлоги із застосуванням однієї і тієї ж насадки для пилососа. Це дозволить запобігти пошкоджень покриття для підлоги абразивними частинками, які застрягли в пластику або в щітці насадки.
  11. ЕКСПЛУАТАЦІЯ ВІНІЛОВОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ


    Експлуатація покриття для підлоги можлива за 48 годин після монтажу.
    · Для захисту покриття VINILAM від забруднень й абразивного зносу при вході з двору необхідно встановлювати металеву сітку для очищення взуття. На вході у внутрішні приміщення рекомендується стелити килимки з жорстким ворсом й вловлюючі килимки з м'яким ворсом.
    · У разі використання крісел на колесах (робоче місце) рекомендуємо використовувати на підлозі спеціальний прозорий захисний поліуретановий килимок.
    · На ніжки меблів наклейте чи іншим способом закріпіть захисні прокладки з повсті.
    · Перевіряйте пластикові ніжки й пластикові накладки на наявність в них абразивних піщинок, які в'їлися в матеріал. Регулярно змінюйте накладки з повсті на ніжках.
    · Обирайте меблі з ніжками, які мають площу контакту з підлогою не менш ніж 5 см² кожна. Якщо площа контакту менша за 5 см², необхідно застосовувати площадки або підставки, які розподіляють навантаження, щільні пластикові килимки, які збільшують площу контакту ніжок.
    Під тверді маленькі коліщата розсувних диванів необхідно встановлювати розподільні підставки, коли диван розкладений.
    Дотримуйтеся заходів безпеки під час збирання й пересування меблів.
    Регулярно підмітайте підлогу, витирайте на ній пил, протирайте вологою шваброю або пилососом (але без щітки, яка обертається), щоб видалити бруд, плями й абразивні часточки, які можуть спровокувати виникнення потертостей або подряпин на підлозі. Використовуйте будь-який рН-нейтральний очищувач для підлоги або спеціалізовану побутову хімію в концентрації, яку рекомендує виробник.
    · У випадку, коли на вінілове покриття для підлоги потрапив сок, вино, безалкогольні напої тощо, очистіть поверхню від речовини.
    · Приберіть всю стоячу воду, сечу домашніх тварин або іншу рідину.
    · Уникайте потрапляння на покриття для підлоги фарб, барвників чи агресивних хімічних реагентів. Якщо це відбулося – видаліть рідину негайно.
    · Перед використанням нової побутової хімії для догляду за вініловим покриттям для підлоги протестуйте її в непомітному місці на сумісність з покриттям.
    · НЕ використовуйте пароочисник.
    · НЕ використовуйте для прибирання турбощітку на пилососі.
    · НЕ використовуйте очисні засоби, які містять абразивні частинки, віск, масло чи поліроль.
    · НЕ використовуйте для прибирання металеву губку для чистки й полірування посуду чи абразивну губку.
    · НЕ рекомендуємо довготривалу дію прямих сонячних променів. Захищайте свій інтер'єр від перегріву й вигорання за допомогою затемнення вікон, штор тощо.
  12. УМОВИ ГАРАНТІЇ НА покриття для підлоги СERAMO VINILAM КЛІК (CLICK)
    КОМПАНІЯ «ВІНІЛАМ» ГАРАНТУЄ, що покриття для підлоги CERAMO VINILAM:
    · Не буде мати візуальних й виробничих дефектів до початку монтажу. Сюди не входять пошкодження, отримані в процесі неправильного транспортування й зберігання.
    · Не буде надмірно зношуватися, вигоряти чи покриватися плямами. За умови дотримання положень «Інструкції з експлуатації».
    · В процесі експлуатації, а також при потраплянні води на поверхню, буде залишатися структурно цілісним й незмінним, за умови дотримання положень «Інструкції з експлуатації».
    · До початку монтажу буде геометрично рівним, з геометрично рівними сторонами плитки. Це не стосується деформацій й пошкоджень, які були отримані в процесі неправильного транспортування й зберігання.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ

  1. Гарантія діє з моменту передачі вінілового покриття для підлоги Покупцю протягом 20 років – для побутових умов експлуатації, протягом 5 років – для комерційних умов експлуатації. Компанія «ВІНІЛАМ» залишає за собою право на добровільній основі, своїми силами задовольнити обґрунтовану претензію по Гарантії, шляхом часткової заміни чи ремонту покриття для підлоги і/або запропонувати кваліфікованого майстра для цих робіт. Водночас Покупець повинен прибрати всі перешкоди й меблі для повного або часткового розбирання й збирання покриття своїми силами та за свій рахунок. Строк Гарантії на покриття в такому разі подовжується з моменту купівлі покриття. Умови Гарантії не змінюються. Гарантія розповсюджується тільки на можливі виробничі дефекти, які можуть бути виявлені в процесі приймання, монтажу й експлуатації покриття для підлоги. У разі виявлення недоліків на будь-якому етапі, Покупець зобов'язаний повідомити Продавця, сповістивши його про характер й об'єм виявлених дефектів покриття для підлоги. ЗАБОРОНЕНО використовувати для монтажу плитки з виявленими дефектами. Якщо покриття для підлоги з недоліками змонтоване, це означитиме, що Покупець погоджується з такою якістю покриття для підлоги. Гарантія не розповсюджується на недоліки й дефекти, які виникли не за провиною компанії «ВІНІЛАМ», а саме в процесі транспортування, зберігання, монтажу, експлуатації, в результаті будь-яких нерекомендованих зовнішніх дій, передбачених й описаних в «Інструкції з підготовки основи», в «Вимогах до основи», в «Інструкції з монтажу покриття для підлоги», «Інструкції з експлуатації покриття для підлоги в процесі ремонту», «Інструкції з експлуатації покриття для підлоги», які розміщені на сайті WWW.VINILAM.UA.
  2. ЦЯ ОБМЕЖЕНА ГАРАНТІЯ НЕ РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ НА ТАКІ ВИПАДКИ:
    · Пошкодження покриття для підлоги внаслідок неправильного монтажу, неправильного застосування, неправильного догляду.
    · Якщо між плитками з'явилися щілинки до 1 мм. Поява щілин шириною до 1 мм не є браком або Гарантійним випадком. Поява таких щілин допускається ДСТУ. Для того, щоб не було таких щілин, потрібно при укладці плиток сильно і щільно притискати плитки одна до одної замками, і підбивати підбійним бруском або підтискати монтажною скобою. А також монтаж покриття для підлоги потрібно проводити виключно в діапазоні температур +18°С...+24°С.
    · Пошкодження, спричинені внаслідок дії вогню, випалюванням, неправильним поводженням, затопленням, перетягуванням важких предметів або меблів волоком, абразивними губками, агресивними речовинами для фарбування, будівельними роботами чи встановленням меблів.
    · Пошкодження, які виникли під час очищення пилососом з насадкою, яка обертається, вм'ятинами чи пошкодженнями, які нанесені тонкими каблуками взуття, великим навантаженням на жорсткі ролики меблів, ніжками крісел й других меблів без належних засобів захисту підлоги, порізами від гострих предметів.
    · Пошкодження виробу, які спричинені будь-якими змінами конструкції й технології монтажу вінілового покриття для підлоги VINILAM.
    · Зміна кольору чи блиску від впливу прямих сонячних променів, через використання гумових матів, побутових й професійних миючих засобів з абразивом в своєму складі й/або застосування таких засобів в неправильній пропорції.
    · Використання покриття для підлоги ззовні будівлі, поза внутрішніх приміщень.
    · Незначна відмінність в відтінках, кольорі, або текстурі між зразками на стенді, надрукованими кольоровими фотографіями (ілюстраціями в буклетах) і фактично купленим покриттям для підлоги.
  3. СТРОКИ ДІЇ ГАРАНТІЇ:
    · Якщо гарантійний випадок стався протягом гарантійного періоду й компанія «ВІНІЛАМ» підтвердить відповідність умовам задоволення по Гарантії, то претензія задовольняється повністю або частково згідно з Законом «Про захист прав споживачів».
    · Компанія «ВІНІЛАМ» залишає за собою право для встановлення причин: оглядати приміщення, в якому змонтоване покриття для підлоги, отримувати зразки, фотографії, відео, вимагати заповнення бланків претензії, вимагати будь-яку іншу інформацію, яка може бути потрібна для з'ясування характеру й причин виявленого недоліку.
    · У разі недотримання рекомендацій Виробника, які вказані у інструкціях на упаковці, а також в інструкціях на сайті WWW.VINILAM.UA, гарантійні зобов'язання виробника не можуть бути виконані.

ШАНОВНИЙ ПОКУПЕЦЬ! Ця інструкція базується на 19-річному досвіді й аналізі помилок, яких припускалися наші покупці. Ми рекомендуємо відповідально підійти до процесу монтажу вінілового покриття для підлоги, уважно й детально вивчити всі інструкції та відеоролики з монтажу.

Адже будь-яка підлога – це складна багатошарова система, яка складається з прошарків різних матеріалів. Якщо ви хочете мати якісно оздоблену підлогу, яка прослужить вам декілька десятків років, потрібно приділити особливу увагу підготовці основи й відповідальному монтажу покриття для підлоги.

ВДАЛОГО ВАМ РЕМОНТУ!

callback
Замовити дзвінок
Найближчим часом наш менеджер перегляне вашу заявку та дуже швидко з вами зв’яжеться