ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ та ДОГЛЯДУ
Вітаємо вас з придбанням найкращого вінілового покриття для підлоги, яке використовується для оздоблення приміщень вже понад 50 років! Перед монтажем, будь ласка, ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомтеся з інструкцією з використання. Її розробили для того, щоб ви змогли отримати найкращий результат. Виконуючи всі пункти, вже за декілька годин ви зможете насолоджуватись новою ексклюзивною підлогою.
Інформація про монтаж та експлуатацію покриття для підлоги VINILAM, розташована у різних джерелах, може відрізнятися. Найбільш достовірною є інформація на офіційному сайті WWW.VINILAM.UA. Нижче ви можете прочитати загальні тези. Для роз'яснення питань, не висвітлених в цій інструкції, потрібно обов'язково звернутися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ» та (або) до порад на сайті: WWW.VINILAM.UA. Монтаж покриття для підлоги CERAMO VINILAM з класичним механічним КЛІК (CLICK) замком вимагає професійних знань та вмінь, тому переконайтеся у тому, що ви та фахівці, які мають монтувати підлогу, ознайомились зі всіма пунктами цієї інструкції та чітко зрозуміли цю інформацію.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо покупець прийняв коробки без огляду, а через деякий час він вирішив скласти претензію, то вона не буде прийматися до розгляду. Прохання уважно оглядати товар при отриманні.
Плитки з'єднуються між собою за допомогою класичного механічного КЛІК (CLICK)-замку. Покриття є вільнонолежачим, воно не приклеюється, не прикручується і жодним із способів не фіксується до основи.
Починати монтаж потрібно з будь-якого лівого кута кімнати так, щоб виступаючі пази замку плитки були направлені всередину приміщення і в бік приєднання наступних плиток. Технологічний зазор між плитками і стіною повинен складати 10 мм. Регулювання зазору, а також фіксація першого рядку від зсуву і порушення лінійності монтажу здійснюється розпірними клинами, які регулюються. Вкладаємо першу плитку в рядок, дотримуючись зазорів між плиткою і стіною 10 мм зі всіх сторін.
Друга плитка приєднується до першої по короткій стороні. Для цього, під кутом 25...35°, щільно (без зазорів) вставте язичок другої плитки в паз першої плитки й обережно, з невеликим тиском в бік плитки, яка уже лежить, опустіть другу плитку на основу до повного і щільного змикання замка. Після цього обов'язково підбиваємо підбивним бруском плитку, яку вклали до плитки, що лежить. Вектор напрямку підбивання має бути перпендикулярний до лінії замку. За такою технологією монтуємо весь перший рядок.
УВАГА! Плитки повинні бути з'єднані без зміщень та вкладені чітко по прямій лінії. Після приєднання кожної плитки, її потрібно підбити підбійним бруском, щоб замки щільно зімкнулися і зайняли своє місце.
В кінці рядку плитку, як правило, потрібно обрізати. Щоб правильно відрізати плитку для монтажу в кінці першого рядку, необхідно виміряти відстань, на яку потрібно обрізати плитку з врахуванням зазору в 10 мм, який має залишитися від краю плитки до стіни. Потім нанести олівцем на лицьову сторону плитки лінію, і зробити прямий надріз за допомогою металевого кутника і ножа. Після цього плитка розламується за місцем розрізу. Для цього бажано покласти її на стійку, горизонтальну поверхню з рівним краєм, сумістити лінії розрізу з краєм поверхні і, притримуючи обидві частини плитки, розламати плитку рухом зверху-вниз.
Щоб уникнути травмування очей, користуйтеся захисними окулярами. Частинку плитки, яка залишилася після розрізання, можна використати як початок другого рядку, якщо вона підходить за розмірами. Для того, щоб щільно з'єднати крайню плитку в рядку зі всім рядком, потрібно використовувати монтажну скобу.
Примітка. Не викидайте обрізані частинки плиток до повного завершення монтажу. Вони можуть вам знадобитися.
Монтаж другого і кожного наступного рядку можна виконувати з будь-яким зміщенням плиток, але розмір частини плитки не має бути менше 300 мм. Найбільш розповсюдженими є зміщення плитки на 1/3 чи 1/2 довжини плитки.
Після монтажу першого рядку необхідно встановити розпірні клини й відрегулювати зазор зі стіною (10 мм по периметру). Перевірте рівномірність зазору і, за необхідності, відкоригуйте зазор розпірними клинами.
Під час монтажу обов'язково використовуйте монтажну скобу, підбійний брусок і гумовий молоток для надійного й щільного з'єднання коротких та довгих замків. Діяти цими предметами потрібно обережно, удари не мають бути сильними. Підбійний брусок встановлюється щільно до верхньої кромки краю плитки.
Не можна бити по виступаючому профілю замка плитки.
Другий рядок збирається по коротким (торцевим) замкам так само, як і перший – в суцільну смугу від стіни до стіни, поруч з першим рядком. Важливо зібрати торцеві замки без перекосів, зміщень та щілин.
Трішки піднявши плитки другого рядку, вставте язичок замка другого рядку в паз замка першого рядку по довгій стороні. Коли замки будуть вставлені один в інший, опустіть другий рядок на основу, одночасно піджимаючи весь другий рядок до першого рядку. Уважно перевірте повне з'єднання плиток без щілин.
Важливо додатково з'єднувати замки змонтованого рядку легкими ударами гумового молотка по вірно встановленому на замок підбійному бруску.
Всі наступні рядки монтуються за цим алгоритмом. Після монтажу регулюючі клини потрібно вийняти з технологічного зазору. Останній рядок в масиві, який монтується, як правило, вкладається з поздовжнім розрізанням плиток.
Покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) також можна монтувати не рядками, а по одній плитці. Але такий монтаж вимагає професійної підготовки, оскільки, у разі неправильного прикладання зусиль й невідповідних кутах з'єднання, замки на торцевих з'єднаннях часто деформуються та руйнуються.
Зверніть увагу! Демонтаж покриття для підлоги CERAMO VINILAM КЛІК (CLICK) виконується в напрямку від стіни, шляхом припіднімання всього рядку до кута з основою 25...35°. Замок по довгій стороні водночас розмикається. Потому, починаючи з крайньої в рядку плитки, роз'єднуємо торцеве з'єднання шляхом підняття протилежного (від того, що роз'єднується, замка) краю плитки до 25...35° і від'єднуємо плитки.
Цілі плитки, які залишилися після монтажу, в подальшому можуть використовуватися для ремонту та заміни пошкоджених плиток. Обережно заверніть їх в поліетиленову плівку і зберігайте на будь-якій горизонтальній поверхні за кімнатної температури.
Щільне з'єднання плиток
Однією з головних умов якісного монтажу покриття для підлоги є повне та щільне змикання, з'єднання плиток з усіх боків. Це залежить від точного позиціонування у момент опускання плитки і від щільного з'єднання профілю замків без щілин. Після укладки кожного рядку необхідно підбити всі плитки по короткому і довгому замках підбійним бруском. Торцеві замки крайніх плиток в рядках, а також всього крайнього рядку, потрібно піджати монтажною скобою.
З картонної упаковки зробіть шаблон, який точно повторює розміри плитки або її частини. Приміряючи шаблон на місці, зігніть вверх ті частини картону, які заважають шаблону лягти на основу. Далі, методом поетапної розмітки й підгонки, за допомогою ножиць, повторіть неправильну форму об'єкту, враховуючи зазор зі стіною або перешкодою 10 мм. Накладіть шаблон на плитку, сумістивши краї, обведіть криволінійну ділянку олівцем. Обріжте плитку за обведеним контуром, використовуючи канцелярський ніж, лобзик або пилку. Приміряючи вирізаний фрагмент плитки, переконайтеся в тому, що ви залишили технологічний зазор зі стіною 10 мм. Змонтуйте плитку на місце.
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ
ШАНОВНИЙ ПОКУПЕЦЬ! Ця інструкція базується на 19-річному досвіді й аналізі помилок, яких припускалися наші покупці. Ми рекомендуємо відповідально підійти до процесу монтажу вінілового покриття для підлоги, уважно й детально вивчити всі інструкції та відеоролики з монтажу.
Адже будь-яка підлога – це складна багатошарова система, яка складається з прошарків різних матеріалів. Якщо ви хочете мати якісно оздоблену підлогу, яка прослужить вам декілька десятків років, потрібно приділити особливу увагу підготовці основи й відповідальному монтажу покриття для підлоги.
ВДАЛОГО ВАМ РЕМОНТУ!