ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ та ДОГЛЯДУ
Вітаємо вас з придбанням найкращого вінілового покриття для підлоги, яке використовується для оздоблення приміщень вже понад 50 років! До монтажу, будь ласка, ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомтеся з інструкцією з використання. Вона розроблена для того, щоб ви змогли отримати найкращий результат. Виконуючи всі пункти, вже за декілька годин ви зможете насолоджуватись новою ексклюзивною підлогою.
Інформація про монтаж та експлуатацію покриття для підлоги VINILAM, розташована у різних джерелах, може відрізнятися. Найбільш достовірною є інформація на офіційному сайті WWW.VINILAM.UA. Нижче ви можете прочитати загальні тези. Для роз'яснення питань, не висвітлених в цій інструкції, потрібно обов'язково звернутися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ» та (або) до порад на сайті: WWW.VINILAM.UA. Монтаж клейової плитки вимагає певних професійних знань та вмінь, тому переконайтеся у тому, що ви та фахівці, які мають монтувати підлогу, ознайомились зі всіма пунктами цієї інструкції та чітко зрозуміли цю інформацію.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо покупець прийняв коробки без огляду, а через деякий час має претензії, то такі претензії до розгляду не приймаються. Прохання уважно оглядати товар в день отримання.
До монтажу, для того, щоб досягти найкращого декоративного ефекту, рекомендуємо відкрити 4-6 коробок і дістати всі плитки. У процесі монтажу, по мірі вкладання плиток, рекомендуємо поступово відкривати і завжди тримати відкритими 4-6 коробок. Це дасть змогу вам обирати та вкладати плитки з різним декором у бажаному порядку. Уникайте розміщення поруч в масиві плиток з однаковим малюнком. Не потрібно підбирати малюнок у разі стикування плиток по короткій стороні.
Увага! До монтажу кожну плитку потрібно уважно оглянути на якість та цілісність. У разі наявності на плитці пошкоджень, браку, або пошкоджень верхнього захисного шару, таку плитку монтувати в масив ЗАБОРОНЕНО.
Якщо така плитка з дефектами приклеєна, то замовник або монтажник заздалегідь погоджується з її якістю. Витрати на заміну приклеєної плитки з дефектами не компенсуються. Потрібно прибрати можливі частинки стружки на краях або зворотній стороні кожної плитки.
За допомогою зубчастого шпателя А2 рівномірно нанесіть клей виключно в межах зони, яка обмежена розміченими лініями (лінії 1 та 3, малюнок 1). Не залишайте згустків клею або напливів клею на основі.
Для поглинаючих основ можна приклеювати плитку за технологією «на мокрий шар клею». У цьому разі нанесений клей витримується 10-15 хвилин, потім на нього приклеюється плитка методом вкладання зверху-вниз, з точною підгонкою до сусідніх плиток, без зазорів та щілин.
Для непоглинаючих основ і на фанеру плитку можна приклеювати тільки за технологією «на сухий шар клею». Для цього клей, нанесений на основу, витримується 30-50 хвилин для того, щоб він трішки затвердів, а потім плитка укладається на своє місце методом вкладання зверху-вниз, з точним суміщенням плиток без зазорів та щілин. Середня витрата клею 250-350 г/м².
Монтуйте перший ряд плиток вздовж базової лінії розмітки, точно й щільно притискаючи короткими сторонами сусідні плитки. Після приклеювання кожного ряду, весь ряд потрібно прокатати важким роликом.
ВАЖЛИВО. Якщо на площу сегменту з нанесеним клеєм не встигли покласти плитку VINILAM і робочий час клею минув, то клей необхідно повністю видалити з основи, а потім нанести знову.
Існує два основні методи монтажу клейової плитки: рядками й піраміди.
Ми для себе вибрали метод «піраміди», так як він дає змогу вирівнювати стикування двох плиток першого рядку, третьою плиткою другого рядку. Хоча кожен майстер обирає для себе зручну для нього систему монтажу.
Третю плитку вкладаємо в другий рядок зі зміщенням відносно осьової лінії. Зміщення має складати не менш 150 мм. Найпоширеніші розміри зміщення плиток одного рядку відносно плиток іншого рядку на 1/3 й на 1/2 довжини плитки.
Продовжуйте монтувати плитки згідно зі схеми. Монтаж проводиться методом «вкладення зверху-вниз», водночас торцевий край плитки, яку вкладають з торцевою частиною плитки, яка вже приклеєна, мають співпадати. Далі плитка опускається на місце. Одночасно плавно підтискають плитку, яку вкладають до плитки, яка вже приклеєна боковими поверхнями по довжині, щоб не було щілин і зазорів, рухом «зверху-вниз». Завжди в процесі вкладання плитки потрібно підтискати всі бокові поверхні плиток, які стикуються. Це робиться до моменту повного опускання плиток на основу з клеєм (малюнок 2, 3).
Якщо ви опустите плитку на основу й між плитками буде щілина, то ви:
Для монтажу обрізаної плитки біля стіни в кінці першого й наступних рядків необхідно розмітити плитку, яку потрібно обрізати з урахуванням зазору 3-5 мм до стіни. Розмітку місця розрізу виконуйте тільки з лицьової сторони плитки.
Розрізання плитки здійснюється по лицьовій поверхні за допомогою ножа й металевого кутника. Надрізавши верхній захисний шар, зігніть плитку по лінії розрізу й обережно розламайте. За необхідності зачистіть отриманий край ножем.
Наступні ряди монтуйте аналогічно. Контролюйте щільне прилягання плиток одна до іншої без щілин, а також відслідковуйте щільне приклеювання плиток по всій поверхні до основи. Обов'язково прокатуйте всі ряди жорстким важким роликом, одразу після монтажу кожного ряду. У випадках, коли одна плитка на стику вище іншої, слід виявити причину перепаду рівня. Можливо, під плиткою є стороння тверда частинка, нерівна основа, виступи на основі тощо.
Клей, який через необережність з'являється на поверхні вкладеної плитки, одразу видаляйте за допомогою вологої тканини, не даючи йому висохнути. Не використовуйте для цього абразивні кухонні губки й абразивні миючі засоби. Якщо ж клей, який виступив назовні, висох, перед видаленням його потрібно зволожити, щоб він став еластичним.
Цілі плитки, які залишилися після монтажу, не викидайте. В подальшому вони можуть знадобитися для ремонту й заміни пошкоджених плиток. Обережно заверніть їх в поліетиленову плівку або покладіть в коробку. Зберігати плитки потрібно на рівній поверхні за кімнатної температури.
З технологією монтажу вінілового покриття на стіни можна ознайомитися на сайті WWW.VINILAM.UA в розділі «Монтаж».
МОНТАЖ НАВКОЛО ОБ'ЄКТІВ НЕПРАВИЛЬНОЇ ФОРМИ
З картонної упаковки зробіть шаблон, який точно повторює розміри плитки або її частини. Приміряючи шаблон на місці, зігніть вверх ті частини картону, які заважають шаблону лягти на основу. Далі, методом поетапної розмітки й підгонки, за допомогою ножиць, повторіть неправильну форму об'єкту, враховуючи зазор зі стіною або перешкодою 3-5 мм. Накладіть шаблон на плитку, сумістивши краї, обведіть криволінійну ділянку олівцем. Обріжте плитку за обведеним контуром, використовуючи канцелярський ніж. Приміряючи вирізаний фрагмент плитки, переконайтеся в тому, що ви залишили технологічний зазор зі стіною не менш 3 мм. Приклейте плитку на місце. Головна умова якісного монтажу вінілової плитки – відсутність щілин між плитками й щільне прилягання плитки до основи. Це залежить від рівності основи, точного суміщення плиток відносно одна одної й від прокатування плитки важким роликом.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ
У процесі виробництва вінілове покриття для підлоги піддається механічній обробці, фрезеруванню, тому розпакований продукт може мати легкий запах. Після вологого прибирання вже змонтованого покриття для підлоги, з використанням відповідних миючих засобів, цей запах зникає. За 72 години після монтажу можна збільшити об'єм провітрювання в приміщенні для повного висихання клею й вивітрювання запаху. Експлуатація покриття для підлоги та його миття можливі за 48 годин після монтажу. Переміщення й монтаж меблів – за 72 години. Для правильного догляду за вініловим покриттям для підлоги прочитайте й дотримуйтесь вимог «Інструкції з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA.
ЗАХИСТ Й ДОГЛЯД ЗА ВІНІЛОВИМ ПОКРИТТЯМ ДЛЯ ПІДЛОГИ!
ПІД ЧАС РЕМОНТНИХ РОБІТ. Дотримуйтесь заходів безпеки, щоб не пошкодити змонтоване вінілове покриття для підлоги. Обов'язково ознайомтеся з повною «Інструкцією з експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA. Під час вибору моменту монтажу в загальному плані ремонтних робіт необхідно враховувати, що монтаж покриття для підлоги є завершальним етапом. Після монтажу бажано тільки встановлювати міжкімнатні двері, кріпити плінтуса й встановлювати меблі, дотримуючись заходів безпеки, які дозволять запобігти пошкодженню покриття для підлоги. Наприклад, в місцях проведення робіт підкладайте щільний картон (МДФ) або застеляйте поверхню покриття для підлоги щільними плівками. Під час будь-яких робіт, пов'язаних зі свердлінням, необхідно одразу прибирати пилососом пісок й абразивні частинки. Не перетягуйте драбини, обладнання й будівельні конструкції по поверхні волоком, обов'язково підкладайте під їхні ніжки картон або щільну багатошарову тканину. Важкі, тверді будівельні матеріали (особливо метал з гострими краями), обладнання з гострими або розжареними частинами, твердими ніжками чи роликами можуть залишити подряпини й пошкодження на покритті для підлоги у разі перетаскування волоком, падіння чи надавлювання. Слідкуйте за чистотою взуття. На ньому не повинно бути гострих металічних частин, які контактують з покриттям для підлоги. Будівельний пилосос повинен бути справним. Насадки, які контактують з поверхнею покриття для підлоги, повинні бути обладнані колесами й щіткою для запобігання присмоктування й протягування по поверхні абразивних часточок. Забороняється прибирати основу й покриття для підлоги із застосуванням однакової насадки для пилососа. Це дасть змогу запобігти пошкоджень покриття для підлоги абразивними частинками, які застрягли в пластику або в щітці насадки.
ЕКСПЛУАТАЦІЯ ВІНІЛОВОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ
Експлуатація покриття для підлоги можлива за 48 годин після монтажу.
Під тверді маленькі коліщата розсувних диванів необхідно встановлювати розподільні підставки, коли диван розкладений.
Дотримуйтеся заходів безпеки під час збирання й пересування меблів.
Регулярно підмітайте підлогу, витирайте на ній пил, протирайте вологою шваброю або пилососом (але без щітки, яка обертається), щоб видалити бруд, плями й абразивні часточки, які можуть спровокувати виникнення потертостей або подряпин на підлозі. Використовуйте будь-який рН-нейтральний очищувач для підлоги або спеціалізовану побутову хімію в концентрації, яку рекомендує виробник.
УМОВИ ГАРАНТІЇ на покриття для підлоги VINILAM КЛЕЙОВА ПЛИТКА LVT
КОМПАНІЯ «ВІНІЛАМ» ГАРАНТУЄ, що покриття для підлоги VINILAM КЛЕЙОВА ПЛИТКА LVT:
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ:
У разі недотримання рекомендацій Виробника, які вказані в інструкціях на упаковці, а також в інструкціях на сайті WWW.VINILAM.UA, гарантійні зобов'язання виробника не можуть бути виконані.
ШАНОВНИЙ ПОКУПЕЦЬ! Ця інструкція базується на 19-річному досвіді й аналізі помилок, яких припускалися наші покупці. Ми рекомендуємо відповідально підійти до процесу монтажу вінілового покриття для підлоги, уважно й детально вивчити всі інструкції та відеоролики з монтажу.
Адже будь яка підлога – це складна багатошарова система, яка складається з прошарків різних матеріалів. Якщо ви хочете мати якісно оздоблену підлогу, яка прослужить вам декілька десятків років, потрібно приділити особливу увагу підготовці основи й відповідальному монтажу покриття для підлоги.
ВДАЛОГО ВАМ РЕМОНТУ!