ІНСТРУКЦІЯ ПО МОНТАЖУ та ДОГЛЯДУ

Вітаємо Вас з придбанням найкращого вінілового покриття для підлоги, яке використовується для оздоблення приміщень вже понад 50 років! Перед монтажем, будь ласка, ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомтесь з інструкцією по використанню. Вона розроблена для того, щоб ви змогли отримати найкращий результат. Виконуючи всі пункти, вже через декілька годин ви зможете насолоджуватись новою ексклюзивною підлогою.

Інформація, про монтаж та експлуатацію покриття для підлоги VINILAM, розташована у різних джерелах може відрізнятися. Найбільш достовірною є інформація на офіційному сайті WWW.VINILAM.UA. Нижче ви можете прочитати загальні тези. Для роз'яснення питань, не висвітлених в цій інструкції потрібно обов'язково звернутися до служби технічної підтримки компанії «ВІНІЛАМ» та (або) до порад на сайті: WWW.VINILAM.UA. Монтаж клейової плитки вимагає певних професійних знань та вмінь, тому переконайтеся у тому, що ви та фахівці, які мають монтувати підлогу ознайомились зі всіма пунктами цієї інструкції та чітко зрозуміли цю інформацію.

  1. ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МОНТАЖУ.
    1. Важливо! Вінілова клейова плитка LVT VINILAM призначена для внутрішніх приміщень з контрольованою температурою.
    2. Вінілова клейова плитка LVT VINILAM призначена для використання та облаштування підлог у будівлях і спорудах типу «А», «Б», «В», включаючи дитячі, дошкільні, загальношкільні та медичні установи, згідно вимог ДсаНП і Н 8.2.1-181-2012; у приміщеннях класу 32-34, 41-43 за класифікацією BS EN ISO 10874 та відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-21:2013, ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013.
    3. Вінілова клейова плитка LVT VINILAM не підходить для монтажу поза межами внутрішніх інтер'єрів, на відкритих терасах, на верандах з неконтрольованою температурою, в човнах, у саунах, в приміщеннях які регулярно затоплюють, в чаші басейну. Не рекомендується застосовувати на промислових складах, в автомайстернях, типографіях, у приміщеннях з постійною присутністю на підлозі абразивних часток, металевої стружки, хімічних барвників, ГЗМ, розчинників, жирів та олив.
    4. Покриття для підлоги вінілова клейова плитка LVT VINILAM є багатошаровим гнучким покриттям, яке монтується на горизонтальні та вертикальні поверхні на клей, згідно стандартних технологій.
    5. Покриття для підлоги вінілова клейова плитка LVT VINILAM є абсолютно вологостійким і вологонепроникним. Клейова плитка не захищає основу від намокання при затоплені, тому що волога може проникнути до основи через зону примикання до стін. Перед початком монтажу всі роботи по облаштуванню систем водопостачання, каналізації, опалення повинні бути завершені. Мають бути завершені тестування цих систем, всі недоліки - усунені. При невеликих площах монтажу вінілової клейової плитки LVT VINILAM розміром не більше 3 х 3 метри, і тільки в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна кімната, туалет, кухня) при великій ймовірності попадання надлишкової вологи між покриттям і стіною, дозволяється заповнювати цей зазор (не більше 3-5 мм) силіконовим герметиком.
    6. Довготривале попадання прямих сонячних променів може визивати часткове знебарвлення покриття, при сильному нагріві більше +500С – деформацію. Захищайте свій інтер'єр за допомогою штор або жалюзі чи спеціального тонування вікон.
    7. Власник приміщення, генеральний підрядник та безпосередній виконавець робіт по монтажу до початку робіт повинні обсудити план монтажу, напрямок укладання, схему розкладки, вимоги та правила монтажу, існуючі обмеження, а також бажаний результат. Власник має обов'язково перевірити та прийняти якість підготовки стяжки-основи, відповідно вимогам інструкції які будуть описані нижче, а також зафіксувати вологість основи. Власник має обов'язково перевірити і прийняти виконані роботи по монтажу клейової плитки LVT VINILAM, а також переконатися у відсутності пошкоджень на уже змонтованій поверхні. Масив покриття має бути цілісним, без раніше пошкоджених планок. Власник і безпосередній виконавець робіт, несуть повну відповідальність за якість та стан покриття для підлоги, під час та після монтажу. Виробник повністю відповідає за якість матеріалу до монтажу. Після монтажу клейового вінілового покриття за якість покриття та за якість робіт по монтажу відповідає власник і безпосередній виконавець. При виникненні будь яких питань перед, під час, чи після вивчення цієї інструкції, а також під час проведення робіт, просимо одразу звертатися за допомогою до представників компанії «ВІНІЛАМ».
    8. На торцевій частині кожної упаковки клейової плитки LVT VINILAM вказаний серійний номер партії. Його потрібно зберегти (сфотографувати або залишити торцеву частину упаковки непошкодженою).
    9. Відтінок покриття для підлоги, може дещо відрізнятися від того, що ви обрали у магазині. Все залежить від партії. Зверніть увагу на те, що на індивідуальні відчуття кольору покриття для підлоги значно впливає тип та колір світла, колір шпалер і стелі, а також індивідуальні особливості сприйняття кольору людиною. Тому у різних умовах вибраний колір покриття для підлоги може виглядати по- різному.
    10. Всі упаковки з покриттям для підлоги у замовленні повинні бути з однієї партії, якщо при купівлі не було обумовлено інше.
  2. ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА ПРИЙМАННЯ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ.
    1. Транспортування, приймання та зберігання вінілової клейової плитки LVT VINILAM повинні здійснюватися обережно, щоби запобігти пошкодженню або деформації. Коробки потрібно перевозити у горизонтальному положенні, в стопах. Уникайте падіння упаковок, ударів по торцям. Надійно закріпляйте коробки в автомобілі і міцно зв'язуйте їх між собою плівкою.
    2. Приймання матеріалу.
      1. Покупець повинен прийняти коробки в транспортній компанії, перевірити їх цілісність, відсутність слідів від ударів чи падінь. При виявленні пошкоджень упаковки, які можуть викликати пошкодження чи деформацію планок, коробку необхідно відкрити і переглянути всі планки.
      2. Якщо під час перевірки пошкодженої коробки, ви виявили будь-які дефекти, необхідно одразу скласти заяву-претензію в транспортну компанію.
      3. Переконайтесь у тому, що у всіх коробках планки того кольору, який ви обрали. Це потрібно зробити наступним чином:
        • звіривши по документах назву, серію, колір та артикул (інформацію можна знайти на торцях коробки);
        • відкрившивіконечконакоробці,перевіртеколіріфактурупокриття.
      4. Не приймайте, не розпаковуйте і не використовуйте матеріал, якщо він відрізняється від замовленого вами по кольору або фактурі.
      5. Покупець зобов'язаний оглянути коробки і прийняти товар в день отримання. Якщо покупець прийняв товар, але не оглянув його на відповідність кольору або можливих пошкоджень, то він автоматично погоджується з якістю та виглядом отриманого товару.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо покупець прийняв коробки без огляду, а через деякий час пред'являє претензії, то такі претензії до розгляду не приймаються. Прохання уважно оглядати товар в день отримання.

  1. ЗБЕРІГАННЯ ТА ПІДГОТОВКА ДО МОНТАЖУ ВІНІЛОВОЇ КЛЕЙОВОЇ ПЛИТКИ LVT VINILAM.
    1. Акліматизація. Заборонено приступати до монтажу одразу ж після того, як матеріал був доставлений на об'єкт. Перед монтажем, покриття для підлоги повинно пройти акліматизацію. Для цього:
      1. Складіть коробки рівними стопами по 3–5 пачок в сухому добре провітрюваному приміщенні.
      2. Зверніть увагу на те, що відстань між стопами повинна складати від 10 см та більше.
      3. Прослідкуйте, щоб відстань від активних джерел тепла або холоду була більше двох метрів. Прослідкуйте щоб не було протягів.
      4. Рекомендуємо витримати покриття для підлоги при кімнатній температурі повітря вище +18°C від 48 до 72 годин. У холодну пору року акліматизація повинна складати 72 години та більше. Це дуже важлива вимога для подальшої якісної служби покриття. В залежності від температурних показників та вологості під час транспортування до початку монтажу буде потрібний різний час акліматизації. Розпаковувати весь матеріал не потрібно. В закритому вигляді він надійно захищений від забруднення та пошкоджень.
    2. Підготовка СТЯЖКИ-ОСНОВИ підлоги для монтажу.
      Планки мають товщину 2,5 мм, тому вони досить вимогливі до гладкості та щільності поверхні основи. Виробник не несе відповідальності за погану якість монтажу і в подальшому можливу деформацію матеріалу у зв'язку з невірно підготовленою основою.
      Клейова плитка LVT VINILAM призначена для декоративного оздоблення підлоги, яка в процесі експлуатації повністю лежить та спирається на основу (стяжку). Щоб отримати красиве і надійне полотно, необхідно підготовити основу згідно вимог «Вимоги до основи (стяжки)» та «Інструкції по підготовці основи (стяжки)» (повна інформація розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA). Клейова плиткаLVT VINILAM монтуєтьсяметодомприклеюванняпланокдооснови,якавідповідаєнаступним вимогам:
      1. Основа моє бути рівна, без різких перепадів рівня, без локальних заглиблень та випуклостей. Погрішність рівності основи не повинна перевищувати 2 мм на 2 метра вимірювання в будь-яку сторону. Кут нахилу основи не повинен перевищувати 25 мм на 3 метра в будь-якому напрямку вимірювання.
      2. Міцна, без рихлих крихких ділянок. Бетонну стяжку або основи з будь яких цементно-піщаних сумішей потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО підготувати ґрунтовкою, яка зміцнює стяжку.
      3. Суцільна, без широких тріщин та швів. Всі тріщини і пустоти повинні бути відремонтовані. Заповніть їх ремонтними сумішами на основі цементу, а після висихання відшліфуйте.
      4. Основа має бути МОНОЛІТНА, тобто її частини не повинні переміщуватися одна відносно іншої ні при температурних розширеннях, ні при механічному навантаженні.
      5. Основа має бути суха. Вагова вологість стяжки на основі цементного або полімер цементного в'яжучого матеріалу повинна бути не більше 5% (ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013 п.4.42), та/або залишкова вологість % СМ згідно DIN EN 18365 не вище 2% СМ в цементно-піщаних основах (стяжках), не вище 0.5% СМ в гіпсових основах (стяжках). Основа також має залишатися сухою і в процесі експлуатації. !Обов'язковою умовою початку монтажу покриття для підлоги на бетонну або цементно-піщану стяжку є дотримання строків висихання основи. Строк висихання бетонної стяжки повинен бути не менш ніж 30 днів, самовирівнювані суміші не менш 10-15 днів з моменту заливання, в залежності від товщини шару.
      6. Основа має бути очищена від піску, пилу, бруду, напливів, капель краски та шпаклівки. Всі напливи і виступаючі частинки необхідно прибрати будівельним скребком. Пил, пісок та інші частинки різноманітних речовин – видалити з поверхні основи.
      7. Без слідів хімічних забруднень (маслами, розчинниками, бензином, керосином, ацетоном, уайт- спиритом, сполуками хлору, фарбами на основі ацетону) і органічних розчинників.
      8. Інертна, тобто без шкідливих компонентів у своєму складі, які можуть негативно вплинути на якість і характеристики вінілового покриття для підлоги.
    3. Дії по доведенню основи до норми.
      • Витягування за допомогою щільних розчинів на основі цементу.
      • Шліфування.
      • Заливка самовирівнючою сумішшю.
      1. Нерівності, в тому числі плавні, глибиною більш ніж 2 мм на 1 метр, потрібно вирівняти одним із нижченаведених способів: заливка з використанням самовирівнючої суміші, з використанням самонівелюючої суміші, шліфування, витягування твердими цементними сумішами.
      2. Всі тріщини та порожнини повинні бути відремонтовані, заповнені ремонтними сумішами на основі цементу, і після висихання відшліфовані.
      3. Необхідно перевірити вологість основи і зафіксувати ці показники одним із достовірних способів (наприклад, зробити фотографію за допомогою смартфону) ДО початку монтажу.
      4. Нова дерев'яна основа із сухого і вологостійкого листового матеріалу (фанери, ДСП, OSB) робиться по лагам, в два шари з перекриттям швів. Листові матеріали повинні бути змонтовані з зазором 3...5 мм між листами для запобігання скрипів і деформації.
      5. Існуючу дерев'яну основу із дошок необхідно вирівняти листовим матеріалом. Наприклад, це можна зробити за допомогою фанери товщиною 10 мм, закріпивши її саморізами, заглибивши голівки. Всі заглиблення від саморізів повинні бути зашпакльовані безусадковою шпаклівкою та відшліфовані. Шов верхнього шару листів основи обробляється еластичною, але міцною сумішшю (поліуретан).
      6. На рівну цементну основу, листовий матеріал (фанеру, ДСП, OSB) закріпляють шурупами, які потім заглиблюють та шпаклюють. Листовий матеріал повинен бути гладким на поверхні, вологостійким і відкаліброваним по товщині.
      7. Стару кераміку потрібно видалити з основи, або покрити спеціальною нівелюючою цементною сумішшю по спеціальній технології.
      8. Виконайте підрізання дверних коробок і наличників знизу так, щоб планку покриття для підлоги можна було б завести під наличники, щоб планка не була прижата і могла вільно рухатися при можливих теплових розширеннях. Про правильну підготовку старих поверхонь (кераміки, паркету) читайте на сайті WWW.VINILAM.UA. В розділі «Технічна інформація».
    4. Рекомендовані типи основ під вінілове покриття для підлоги.
      Мова йде про наступні варіанти:
      • цементно-піщані стяжки;
      • бетонні стяжки;
      • самонівелюючі цементні вирівнювачі;
      • напівсухі стяжки, які відповідають вимогам до основ;
      • вологостійкі фанери, OSB, ДСП, ЦСП;
      • клеєві плитки без пошкоджень, приклеєна до твердої і рівної основи;
      • кераміка з поверхнею, яка відповідає вимогам до основ.
    5. Заборонені типи основ наступні:
      • побутовий лінолеум на спіненій або войлочній основі;
      • ламінат;
      • старий комерційний лінолеум;
      • дерев'яно-волокнисті плити (ДВП) чи фанера, що деформуються при зміні температури і вологості повітря;
      • будь-яка крашена основа;
      • керамічна плитка з дуже рельєфною поверхнею, яка не відповідає вимогам до основ;
      • чорнова дерев'яна підлога;
      • ковролін.
  2. ПІДКЛАДКА. ВИКОРИСТОВУВАТИ БУДЬ ЯКІ ПІДКЛАДКИ ПРИ МОНТАЖІ КЛЕЙОВОЇ ПЛИТКИ LVT VINILAM-ЗАБОРОНЕНО!
  3. ВМОНТОВАНІ СИСТЕМИ ПІДІГРІВУ ПІДЛОГИ (ОСНОВИ).
    Водяні «теплі підлоги» та електричні кабельні «теплі підлоги» це ті системи підігріву основ, які рекомендують використовувати з вініловими покриттями для підлоги. Важливою умовою правильної експлуатації систем підігріву підлоги з вініловою плиткою VINILAM, є обов'язкова наявність датчика контролю температури.
    1. Безпосередньо на плівкову інфрачервону «теплу підлогу» вінілове покриття монтувати ЗАБОРОНЕНО.
    2. Рекомендована температура основи з вмонтованою системою підігріву підлоги не повинна перевищувати +28°С.
    3. Системи підігріву підлоги (водяні чи електричні), вмонтовані в стяжку, необхідно виключити за 48 годин до монтажу покриття.
    4. Якщо вимкнути «теплу підлогу» неможливо, то на час акліматизації, монтажу та протягом 48 годин після монтажу повинна бути забезпечена постійна температура основи і повітря в приміщенні у межах +18...+24°C. Найкраще встановлювати температуру, яка буде підтримуватися на основі в процесі подальшої експлуатації.
    5. Підвищувати, як і понижати, температуру в процесі експлуатації покриття для підлоги завжди потрібно поступово, на 5°С за добу.
    6. Якщо в одній з суміжних кімнат облаштована система підігріву підлоги, а в другій кімнаті такої системи немає, то покриття для підлоги між такими кімнатами обов'язково повинно мати технологічний розрив шириною 5 мм, в районі дверей. Детальніше про правила монтажу клейової плитки LVT VINILAM на основи з вмонтованими системами підігріву підлоги ознайомтесь на сайті WWW.VINILAM.UA.
  4. ІНСТРУМЕНТ НЕОБХІДНИЙ ДЛЯ МОНТАЖУ.
    Вимірювач вологості основи, шпатель зубчастий з профілем зубів А2, важкий гладкий ролик для прокатування планок, насичений краскою шнурок для розмітки зони монтажу, підбійний брусок, скоба монтажна, молоток резиновий з білим бойком 250–300 г, кутник металічний, ніж будівельний з трапецієподібним гострим лезом, рулетка, олівець, плоскогубці, ножиці, щітка і совок, пилосос з двома окремими насадками, перфоратор з фрезою для обходу труб, тканина для видалення клею з поверхні.
  5. ВИМОГИДОТЕМПЕРАТУРИОСНОВИІТЕМПЕРАТУРИПОВІТРЯПІДЧАСМОНТАЖУ.
    1. Температура повітря у приміщенні повинна бути у межах +18°С...+24°С протягом двох діб до монтажу та двох діб після монтажу покриття. Температура основи повинна складати не менш +18°С.
    2. Відносна вологість повітря повинна бути – не більше 60%.
    3. Відносна вологість цементної стяжки не повинна перевищувати 5%. Технологи компанії рекомендують монтувати клейову плитку LVT VINILAM при температурі, яка наближена до постійної температури у приміщенні, яка буде зберігатися в процесі експлуатації. Якщо температура у приміщенні влітку вища, ніж постійна кімнатна температура, необхідно вибрати такий період для монтажу, коли температура буде близькою до звичайної кімнатної температури. Тому що, монтуючи покриття для підлоги влітку, при температурі навколишнього середовища 30° С, коли покриття для підлоги згідно законів фізики знаходиться в розширеному стані, а потім восени, коли ще не включили опалення температура опускається до +15°С...+18°С, покриття для підлоги згідно законів фізики зменьшується в розмірах, то можливе утворення щілин в місцях з'єднання планок. Не допускайте таких помилок. Монтаж покриття для підлоги повинен відбуватися виключно в діапазоні температур +18°С... +24°С.
  6. МОНТАЖ КЛЕЙОВОЇ ПЛИТКИ LVT VINILAM НА КЛЕЙ.
    Клейова плитка монтується на шар клею на заздалегідь якісно підготовлену основу. При монтажі на стяжку, клей наноситься тільки на основу. Планки не з'єднуються одна з одною між собою, але вкладаються щільно впритул одна до одної, без щілин і зміщень. Це досягається за рахунок методу вкладання кожної плитки зверху вниз безпосередньо на своє місце.
    1. КЛЕЙ. Для монтажу використовується універсальний, полімерний клей, акриловий водно- дисперсійний клей, які призначені для клейової плитки ПВХ. Універсальний клей використовується, для поглинаючих основ (цементної стяжки) і непоглинаючих основ (полімерна основа, дерево і фанера).
      В універсального клею є два варіанти використання, «на мокрий шар клею» тільки для поглинаючих поверхонь основ, і на «сухий шар клею» використовується на будь-яких інших поверхнях-основах. Однозначно потрібно використовувати тільки спеціально призначений, професійний клей, попередньо уважно і детально прочитавши інструкцію по використанню.
  7. ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБІТ. РОЗМІТКА.
    Виберіть напрям монтажу плитки. Прикиньте розміри приміщення. Для цього виконайте розрахунок всього масиву монтажу відносно розмірів приміщення і визначте положення першої базової лінії (лінія 1, малюнок 1) для розмітки першого ряду, так щоб крайні ряди біля стін не були занадто вузькими. А також визначте положення осьової лінії (лінія 2, малюнок 1), яка наноситься перпендикулярно до базової лінії, через умовний центр, який визначається поздовжніми розмірами плитки так, щоб крайні плиточки в ряду не були занадто вузькими. Базова і осьова лінії розмітки наноситься крашеним шнуром. Шнур натягується як струна а потім відтягується і відпускається так щоб він залишив на основі чітку і рівну лінію фарби. Отриману лінію бажано повторити тонкою лінією за допомогою олівця чи тонкого маркеру, тому що фарба може стертися під час монтажу. Для створення обмеженої площі, для монтажу першої смуги, потрібно розмітити ще одну лінію (лінія 3, малюнок 1) на відстані, яка відповідає розміру ширини трьох плиток, нижче основної лінії.
  8. МОНТАЖ.
    Для того щоб досягнути, найкращого декоративного ефекту, рекомендуємо відкрити 3-4 коробки і достати всі планки. Це дозволить обирати та вкладати плитки у бажаному порядку. Декор планок в коробці повторюються з періодичністю 8-12 планок. Уникайте розміщення поруч у масиві планок з однаковим малюнком. Не потрібно підбирати малюнок при стикуванні планок по короткій стороні.
    Увага! Перед монтажем, кожну плитку потрібно уважно оглянути на якість та цілісність. При наявності на планці пошкоджень, браку, або пошкоджень верхнього захисного шару, таку планку монтувати в масив ЗАБОРОНЕНО.
    Якщо така планка з дефектами приклеєна, то замовник або монтажник заздалегідь погоджується з її якістю. Витрати на заміну приклеєної планки з дефектами не компенсуються. Потрібно прибрати можливі частинки стружки на краях або зворотній стороні кожної плитки.
    За допомогою зубчастого шпателя А2, рівномірно нанесіть клей виключно в межах зони, яка обмежена розміченими лініями (лінії 1 та 3, малюнок 1). Не залишайте згустків клею або напливів клею на основі.
    Для поглинаючих основ можна приклеювати плитку по технології «на мокрий шар клею». В цьому випадку нанесений клей витримується 10-15 хвилин, потім на нього приклеюється плитка, методом вкладання зверху-вниз, з точною підгонкою до сусідніх планок, без зазорів та щілин.
    Для непоглинаючих основ і на фанеру, плитку можна приклеювати тільки по технології «на сухий шар клею». Для цього клей, нанесений на основу, витримується 30-50 хвилин для того щоб він трішки затвердів, а потім плитка укладається на своє місце методом вкладання зверху вниз, з точним суміщенням планок без зазорів та щілин. Середня витрата клею 250-350 г/м2.
    Монтуйте перший ряд плиток вздовж базової лінії розмітки, точно й щільно прижимаючи короткими сторонами сусідні плитки. Після приклеювання кожного ряду, весь ряд потрібно прокатати важким роликом.
    ВАЖЛИВО. Якщо на площу сегменту з нанесеним клеєм не встигли положити плитку VINILAM, і робочий час клею вийшов, то клей необхідно повністю видалити з основи, а потім нанести знову.
    Існує два основні методи монтажу клейової плитки: рядами й піраміди.
    Ми для себе вибрали метод «піраміди», так як він дає змогу вирівнювати стикування двох плиток першого ряду, третьою плиточкою другого ряду. Хоча кожен майстер обирає для себе зручну для нього систему монтажу.
    Третю плитку вкладаємо в другий ряд зі зміщенням відносно осьової лінії. Зміщення має складати не менш 150 мм. Найпоширеніші розміри зміщення плиток одного ряду відносно плиток іншого ряду на 1/3 й на 1/2 довжини планки.
    Продовжуйте монтувати плитки згідно схеми. Монтаж проводиться методом «вкладення зверху вниз», при цьому торцевий край плиточки, яку вкладають з торцевою частиною плитки, яка вже приклеєна мають співпадати. Далі плитка опускається на місце. Одночасно плавно піджимають плитку, яку вкладають до плитки, яка вже приклеєна боковими поверхнями по довжині, щоб не було щілин і зазорів, рухом «зверху вниз». Завжди в процесі вкладання плитки потрібно піджимати всі бокові поверхні планок, які стикуються. Це робиться до моменту повного опускання плиток на основу з клеєм (малюнок 2, 3).
    Якщо ви опустите плитку на основу й між плитками буде щілина, то ви:
    · або вже не зможете її піджати до іншої плиточки щоб щілина зникла, тому що клей вже не дасть цього зробити;
    · або якщо ви все ж таки зумієте вже приклеєну плиточку змістити до іншої плиточки, щоб прибрати щілину, то в місцях стикування плиток обов'язково виступить клей який потрібно буде обережно й одразу прибрати.
    Для монтажу обрізаної плитки біля стіни в кінці першого й наступних рядів, необхідно розмітити планку, яку потрібно обрізати, з урахуванням зазору 3- 5 мм до стіни. Розмітку місця розрізу виконуйте тільки з лицьової сторони плитки.
    Розрізання плитки здійснюється по лицьовій поверхні за допомогою ножа й металічного кутника. Надрізавши верхній захисний шар, зігніть плитку по лінії розрізу й обережно розламайте. При необхідності зачистіть отриманий край ножем.
    Наступні ряди монтуйте аналогічно. Контролюйте щільне примикання плиток одна до іншої без щілин, а також відслідковуйте щільне приклеювання плиток по всій поверхні до основи. Обов'язково прокатуйте всі ряди жорстким важким роликом, одразу після монтажу кожного ряду. У випадках, коли одна плитка на стику вище іншої, слід виявити причину перепаду рівня. Можливо під плиткою є стороння тверда частинка, нерівна основа, виступи на основі тощо.
    Клей, який по необережності з'являється на поверхні вкладеної плитки тут же видаляйте за допомогою вологої тканини, не даючи йому висохнути. Не використовуйте для цього абразивні кухонні губки й абразивні миючі засоби. Якщо ж клей, який виступив на зовні висох, перед видаленням його потрібно зволожити, щоб він став еластичним.
    Цілі плитки, які залишилися після монтажу не викидайте. В подальшому вони можуть знадобитися для ремонту й заміни пошкоджених плиток. Обережно заверніть їх в поліетиленову плівку або покладіть в коробку. Зберігати плитки потрібно на рівній поверхні при кімнатній температурі.
    З технологією монтажу вінілового покриття на стіни, можна ознайомитися на сайті WWW.VINILAM.UA в розділі «Монтаж».
  9. МОНТАЖ НАВКОЛО ОБ'ЄКТІВ НЕПРАВИЛЬНОЇ ФОРМИ.
    З картонної упаковки зробіть шаблон, який точно повторює розміри плитки або її частини. Приміряючи шаблон на місці, зігніть вверх ті частини картону, які заважають шаблону лягти на основу. Далі методом поетапної розмітки й підгонки, за допомогою ножиць повторіть неправильну форму об'єкту, враховуючи зазор зі стіною або перешкодою 3-5 мм. Наложіть шаблон на планку, сумістивши краї, обведіть криволінійну ділянку олівцем. Обріжте плитку по обведеному контуру, використовуючи канцелярський ніж. Приміряючи вирізаний фрагмент планки, переконайтеся в тому, що ви залишили технологічний зазор зі стіною не менш 3 мм. Приклейте плитку на місце. Головна умова якісного монтажу вінілової плитки — відсутність щілин між плитками й щільне прилягання плитки до основи. Це залежить від рівності основи, точного суміщення плиток відносно одна одної й від прокатування плитки важким роликом.
  10. ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РЕМОНТНИХ РОБІТ.
    В процесі виробництва вінілове покриття для підлоги піддається механічній обробці, фрезеруванню, тому розпакований продукт може мати легкий запах. Після вологого прибирання вже змонтованого покриття для підлоги, з використанням відповідних миючих засобів цей запах зникає. Через 72 години після монтажу можна збільшити об'єм провітрювання в приміщенні для повного висихання клею й вивітрювання запаху. Експлуатація покриття для підлоги та його миття можливі через 48 годин після монтажу. Переміщення й монтаж меблів — через 72 години. Для правильного догляду за вініловим покриттям для підлоги прочитайте й дотримуйтесь вимог «Інструкції по експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA.
  11. ЗАХИСТ Й ДОГЛЯД ЗА ВІНІЛОВИМ ПОКРИТТЯМ ДЛЯ ПІДЛОГИ!
    ПІД ЧАС РЕМОНТНИХ РОБІТ. Дотримуйтесь заходів безпеки, щоб не пошкодити змонтоване вінілове покриття для підлоги. Обов'язково ознайомтесь з повною «Інструкцією по експлуатації», яка розміщена на сайті WWW.VINILAM.UA. При виборі моменту монтажу в загальному плані ремонтних робіт необхідно враховувати, що монтаж покриття для підлоги, являється завершальним етапом. Після монтажу бажано тільки встановлювати міжкімнатні двері, кріпити плінтуса й встановлювати меблі, дотримуючись заходів безпеки, які дозволять запобігти пошкодженню покриття для підлоги. Наприклад, в місцях проведення робіт підкладайте щільний картон (МДФ) або застеляйте поверхню покриття для підлоги щільними плівками. При будь-яких роботах, пов'язаних зі свердлінням, необхідно зразу прибирати пилососом пісок й абразивні частинки. Не перетягуйте драбини, обладнання й будівельні конструкції по поверхні волоком, обов'язково підкладайте під їхні ніжки картон або щільну багатошарову тканину. Важкі, тверді будівельні матеріали (особливо метал з гострими краями), обладнання з гострими або розжареними частинами, твердими ніжками чи роликами можуть залишити подряпини й пошкодження на покритті для підлоги при перетаскуванні волоком, падінні чи надавлюванні. Слідкуйте за чистотою взуття. На ньому не повинно бути гострих металічних частин, які контактують з покриттям для підлоги. Будівельний пилосос повинен бути справним. Насадки, які контактують з поверхнею покриття для підлоги, повинні бути обладнані колесами й щіткою для запобігання присмоктування й протягування по поверхні абразивних часточок. Забороняється прибирати основу й покриття для підлоги із застосуванням однакової насадки для пилососа. Це дозволить запобігти пошкоджень покриття для підлоги абразивними частинками, які застрягли в пластику або в щітці насадки.
  12. ЕКСПЛУАТАЦІЯ ВІНІЛОВОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПІДЛОГИ.
    Експлуатація покриття для підлоги можлива після 48 годин після монтажу.
    · Для захисту покриття VINILAM від забруднень й абразивного зносу при вході з двору необхідно встановлювати металеву сітку для очищення взуття. На вході у внутрішні приміщення рекомендується стелити килимки з жорстким ворсом й вловлюючі килимки з м'яким ворсом.
    · При використанні крісел на колесах (робоче місце) рекомендуємо використовувати на підлозі спеціальний прозорий захисний поліуретановий килим.
    · На ніжки меблів наклейте чи іншим способом закріпіть захисні прокладки з повсті.
    · Перевіряйте пластикові ніжки й пластикові накладки на наявність в них абразивних піщинок які в'їлися в матеріал. Регулярно змінюйте накладки з повсті на ніжках.
    · Обирайте меблі з ніжками, які мають площу контакту з підлогою не менш ніж 5 см2 кожна. Якщо площа контакту менша за 5 см2, необхідно застосовувати площадки або підставки, які розподіляють навантаження, щільні пластикові килимки, які збільшують площу контакту ніжок.
    Під тверді маленькі коліщата розсувних диванів, необхідно встановлювати розподільні підставки, коли диван розкладений.
    Дотримуйтеся заходів безпеки при збиранні й пересуванні меблів.
    Регулярно підмітайте підлогу, витирайте на ній пил, протирайте вологою шваброю або пилососом (але без щітки яка обертається), щоб видалити бруд, плями й абразивні часточки, які можуть спровокувати виникнення потертостей або подряпин на підлозі. Використовуйте любий рН нейтральний очищувач для підлоги або спеціалізовану побутову хімію в концентрації, яку рекомендує виробник.
    · У випадку, коли на вінілове покриття для підлоги потрапив сок, вино, безалкогольні напої тощо, зразу очистіть поверхню від речовини.
    · Негайно видаляйте всю стоячу воду, мочу домашніх тварин або іншу рідину.
    · Уникайте потрапляння на покриття для підлоги фарб, барвників чи агресивних хімічних реагентів. Якщо ж це відбулося видаліть рідину негайно.
    · Перед використанням нової побутової хімії для догляду за вініловим покриттям для підлоги протестуйте його в непомітному місці на сумісність з покриттям.
    · НЕ використовуйте пароочисник.
    · НЕ використовуйте для прибирання турбощітку на пилососі.
    · НЕ використовуйте очисні засоби, які містять абразивні частинки, віск, масло чи поліроль.
    · НЕ використовуйте для прибирання металічну мочалку для чистки й полірування посуди чи абразивну мочалку.
    · НЕ рекомендуємо довготривалу дію прямих сонячних променів. Захищайте свій інтер'єр від перегріву й вигорання за допомогою затемнення вікон, штор тощо.
  13. УМОВИ ГАРАНТІЇ на покриття для підлоги VINILAM КЛЕЙОВА ПЛИТКА LVT.
    КОМПАНІЯ «ВІНІЛАМ» ГАРАНТУЄ, що покриття для підлоги VINILAM КЛЕЙОВА ПЛИТКА LVT:
    · Не буде мати візуальних й виробничих дефектів перед початком монтажу. Сюди не входять пошкодження, отримані в процесі неправильного транспортування й зберігання.
    · Не буде надмірно зношуватися, вигоряти чи покриватися плямами. При умові дотримання положень «Інструкції по експлуатації».
    · В процесі експлуатації, а також при потраплянні води на поверхню буде залишатися структурно цілісним й незмінним, при умові дотримання положень «Інструкції по експлуатації».
    · Перед початком монтажу буде геометрично рівним, з геометрично рівними сторонами планки. Це не стосується деформацій й пошкоджень, які були отримані в процесі неправильного транспортування й зберігання.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ:

  1. Гарантія діє з моменту передачі вінілового покриття для підлоги Покупцю протягом 20 років — для побутових умов експлуатації, протягом 5 років — для комерційних умов експлуатації. Компанія
    «ВІНІЛАМ» залишає за собою право на добровільній основі своїми силами задовольнити обґрунтовану претензію по Гарантії, шляхом часткової заміни чи ремонту покриття для підлоги і/або запропонувати кваліфікованого майстра для цих робіт. При цьому Покупець повинен прибрати всі перешкоди й меблі для повного або часткового розбирання й збирання покриття своїми силами та за свій рахунок. Строк Гарантії на покриття в такому випадку рахується з моменту покупки покриття. Умови Гарантії не змінюються. Гарантія розповсюджується тільки на можливі виробничі дефекти, які можуть бути виявленні в процесі приймання, монтажу й експлуатації покриття для підлоги. При виявленні недоліків на любому етапі Покупець зобов'язаний повідомити Продавця, сповістивши його про характер й об'єм виявлених дефектів покриття для підлоги. ЗАБОРОНЕНО використовувати для монтажу планки з виявленими дефектами. Якщо покриття для підлоги з недоліками змонтоване, це означитиме, що Покупець погоджується з такою якістю покриття для підлоги. Гарантія не розповсюджується на недоліки й дефекти, які виникли не за провиною компанії «ВІНІЛАМ», а саме в процесі транспортування, зберігання, монтажу, експлуатації, в результаті будь яких не рекомендованих зовнішніх дій, передбачених й описаних в «Інструкції по підготовці основи», в «Вимогах до основи», в «Інструкції по монтажу покриття для підлоги», «Інструкції по експлуатації покриття для підлоги в процесі ремонту», «Інструкції по експлуатації покриття для підлоги», які розміщені на сайті WWW.VINILAM.UA.
  2. ЦЯ ОБМЕЖЕНА ГАРАНТІЯ НЕ РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ НА НАСТУПНІ ВИПАДКИ:
    • Пошкодження покриття для підлоги внаслідок неправильного монтажу, неправильного застосування, неправильного догляду.
    • Якщо між плитками з'явилися щілинки до 1 мм. Поява щілин шириною до 1 мм, не являється браком або Гарантійним випадком. Поява таких щілин допускається ДСТУ. Для того, щоб не було таких щілин потрібно при укладці плиток, сильно і щільно прижимати плитки одна до одної боковими поверхнями при вкладанні плиток зверху вниз. А також монтаж покриття для підлоги потрібно проводити виключно вдіапазонітемператур+18°С...+24°С.
    • Пошкодження, які викликані в наслідок дії вогню, випалюванням, неправильним поводженням, затопленням, перетягуванням важких предметів або меблів волоком, абразивними мочалками, агресивними речовинами для фарбування, будівельними роботами чи встановленням меблів.
    • Пошкодження, які виникли під час очищення пилососом з насадкою, яка обертається, вм'ятинами чи пошкодженнями, які нанесені тонкими каблуками взуття, великим навантаженням на жорсткі ролики меблів, ніжками крісел й других меблів без належних засобів захисту підлоги, порізами від гострих предметів.
    • Пошкодження чи ламання виробу, які викликані будь-якими змінами конструкції й технології монтажу вінілового покриття для підлоги VINILAM.
    • Зміна кольору чи блиску від впливу прямих сонячних променів, через використання резинових матів, побутових й професійних миючих засобів з абразивом в своєму складі й/або застосування таких засобів в неправильній пропорції.
    • Використання покриття для підлоги ззовні будівлі, поза внутрішніх приміщень.
    • Незначна відмінність в відтінках, кольорі, або текстурі між зразками на стенді, надрукованими кольоровими фотографіями (ілюстраціями в буклетах) і фактично купленим покриттям для підлоги.
  3. СТРОКИ ДІЇ ГАРАНТІЇ.
    • Якщо гарантійний випадок стався протягом гарантійного періоду й компанія «ВІНІЛАМ» підтвердить відповідність умовам задоволення по Гарантії, то претензія задовольняється повністю або частково згідно Закону «Про захист прав споживачів».
    • Компанія «ВІНІЛАМ» залишає за собою право для встановлення причин: оглядати приміщення, в якому змонтоване покриття для підлоги, отримувати зразки, фотографії, відео, вимагати заповнення бланків претензії, вимагати будь-яку іншу інформацію, яка може бути потрібна для вияснення характеру й причин виявленого недоліку.
    • При недотриманні рекомендацій Виробника, які вказані у інструкціях на упаковці, а також в інструкціях на сайті WWW.VINILAM.UA, гарантійні зобов'язання виробника не можуть бути виконані. ШАНОВНИЙ ПОКУПЕЦЬ! Ця інструкція базується на 19 річному досвіді й аналізі помилок, які допускали наші покупці. Ми рекомендуємо відповідально підійти до процесу монтажу вінілового покриття для підлоги, уважно й детально вивчити всі інструкції та відеоролики по монтажу.

Адже будь яка підлога – це складна багатошарова система, яка складається з прошарків різних матеріалів. Якщо ви хочете мати якісно оздоблену підлогу, яка прослужить вам декілька десятків років, потрібно приділити особливу увагу підготовці основи й відповідальному монтажу покриття для підлоги.

ВДАЛОГО ВАМ РЕМОНТУ!

callback
Замовити дзвінок
Найближчим часом наш менеджер перегляне вашу заявку та дуже швидко з вами зв’яжеться